Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Herečka Diana Mórová ťažko znáša smrť Mariána Labudu († 73): Toto o ich vzťahu tušil len málokto!

Herečka Diana Mórová ťažko znáša smrť Mariána Labudu († 73): Toto o ich vzťahu tušil len málokto!

Zdroj: Peter Korček, anc

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Nevie sa s tým zmieriť. Herečka Diana Mórová (47) prežíva náhly odchod legendárneho herca Mariána Labudu († 73) veľmi ťažko.

A to nielen preto, že po jeho boku odohrala množstvo predstavení a prechovávala k nemu zaslúžený obdiv. V emotívnej chvíli, keď prišla dať spolu s ďalšími hercami obľúbenému kolegovi zbohom, prezradila, akú dôležitú úlohu v jej živote zosnulý umelec zohrával.

Zdieľať

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Herečka Diana Mórová ťažko znáša smrť Mariána Labudu († 73): Bol pre mňa ako otec!

    Diana Mórová prežívala náhly odchod hereckej legendy Mariána Labudu († 73) veľmi ťažko. Na piatkovej rozlúčke v Slovenskom národnom divadle bolo vidieť, že pri rakve milovaného kolegu sa musí poriadne premáhať, aby sa nerozplakala, a v očiach sa jej ligotali slzy. „Mariánko bol ako môj otec, keď som to tak počítala, ja som s ním vlastne hrala v každom predstavení, a my sme si boli veľmi, veľmi blízki,“ prezradila Novému Času Mórová, ktorá sa naposledy ocitla na divadelných doskách s Mariánom Labudom minulý rok v apríli v predstavení Pán Mimo.

    Na nezabudnuteľnom umelcovi obdivovala najmä jeho neustály optimizmus a dobrú náladu. „Odísť s takou ľahkosťou a nevedomím, že niečo sa stane, je niekedy podľa mňa lepšie, ako trpieť v nemocnici. Myslím, že bol plný sily, a odišiel v podstate tak ako môj tato,“ dodala zlomeným hlasom herečka. Veľký žiaľ prežila aj pred tromi rokmi v júni, keď prišla o otca Ivana († 73), ktorý zomrel na následky cievnej príhody. Podobné problémy mali v minulosti trápiť aj samotného herca.

    Osudným sa mu napokon stal kolaps začiatkom januára, keď pri nastupovaní do auta stratil vedomie. Privolaným záchranárom sa ho však už, žiaľ, napriek snahe nepodarilo zachrániť. Trpkou iróniou osudu je aj to, že rovnako ako Mórovej kolega, tak aj jej otec zomreli v rovnakom veku. Spájať ich však navždy bude aj to, že stále budú mať nezastupiteľné miesto v herečkinom srdci.

    Autor: Roman Wesserle, Novy Cas, Magdaléna Magdová

    Vyberáme pre Vás niečo viac

    Súvisiace