Dodala, že OSN pri vyšetrovaní jej prípadu nenašla dostatočné dôkazy, a pritom boli i sú k dispozícii medicínske dôkazy a výpovede svedkov. Uvádza sa to v správe britského denníka Guardian zverejnenej vo štvrtok.
Zamestnankyne Organizácie Spojených národov, pracujúce vo vyše desiatke krajín, vyjadrili obvinenia anonymne z obáv pred odplatou alebo preto, aby neporušili pravidlá, ktoré im nedovoľujú verejne sa vyjadrovať.
Jedna zo žien tvrdí, že ju znásilnil vyššie postavený zamestnanec OSN, keď pracovala v odľahlej časti sveta. Potom podľa svojich slov prišla o zamestnanie a víza - a navyše niekoľko mesiacov strávila v nemocnici po prežitom strese a traume.
Pätnásť zamestnankýň uviedlo, že boli v období piatich rokov sexuálne obťažované alebo napadnuté, a sedem žien povedalo, že oficiálne nahlásili, čo sa stalo. Tri z týchto žien povedali, že neskôr museli odísť z pracovného miesta alebo sa im vyhrážali ukončením pracovného pomeru, pričom údajní páchatelia zostávajú na svojich pracovných miestach - vrátane vysokopostaveného predstaviteľa OSN.
OSN sa chystá rozposlať zamestnancom dotazník a zriadi linku dôvery pre ľudí, ktorí budú môcť telefonicky požiadať o radu.