Za srdce zdrapla aj Českého producenta z Prahy, Stani Vana. Ten spolu s jazzovými muzikantmi z Budapešti šarmantnou speváčkou Melindou Stoika (tiež speváčka z Langoth, Deephouse Mafia, Pepita), geniálnym jazzovým pianistom Tiborom Barkoczyim ( tiež aranžer a pianista Louisa Austina ), Stefanom Banyákom (husle), Lazslom Kunom (gitara) a Sandorom Budaieom (kontrabas) začali vytvárať nový hudobný štýl, ktorý nazvali: Nu Roma či Nu Gipsy alebo jednoducho Dela Dap.
V roku 2004 vydali svoj debut ‘Cigani Ruzsa & Angelo‘ na ktorom premiešali to najlepšie čo z tradičného rómskeho folklóru s dubom, downtempom, popom či triphopom. Jednotlivé ingrediencie spája Melindin vokál, ktorá je aj autorkou svojich textov v rómštine. Hudba Dela Dap svojou originalitou a hlavne silne emotívnym nábojom oslovila aj ďalších známych producentov ako Karuan, Jeremiah, Dapayk, Hacienda či Pražského kolegu Philipa Nohu zo skvelej nujazzovej formácie N.O.H.A.. Tý svojimi remixami spestrili tri single vydané z ich debutu o atmosferický minimal deep house, energiou nabitý electro house, či delikátny viedenský groove.
Tom Wieland z Les Gammas sa o Dela Dap vyjadril: ‘Skvelá produkcia a výborný zvuk! Jemné balancovanie medzi popom a zvukom underground ‘. Sladká melanchólia, bezstarostná radosť zo života a ľahkosti bytia sú emócie, ktoré sa multi-kultúrnemu zoskupeniu Dela Dap podarilo pretaviť do svojich nahrávok. Tie nás rovnako ako pri počúvaní v obývačke, určite opantajú aj na ich koncerte.
Dela Dap vás dostane!
Fenomén rómskej hudobnej tradície začína v posledných pár rokoch opäť ožívať. Divoký temperament, úprimná a emóciami nabitá pôvodná rómska hudba, učarovala mnohým špičkovým producentom elektronickej hudby ako Shantel, Lightning Head, Senor Coconut, Juryman či DJ Dolores.