V opakovanej voľbe ho na pondelkovom zasadnutí zvolila Súdna rada SR, v tajnej voľbe Rumanu podporilo 11 z celkovo 14 prítomných členov. Kandidatúru ešte musí odsúhlasiť vláda.
Potrebnú väčšinu zo všetkých 18 členov Súdnej rady sa Rumanovi podarilo získať až v opakovanej tajnej voľbe. Do nej postúpil spolu s bývalým predsedom Ústavného súdu SR Jánom Mazákom, ktorý v nej získal tri hlasy. V prvej voľbe Rumanovi chýbal k zvoleniu jeden hlas, získal podporu deviatich členov Rady. Mazáka podporili štyria členovia Rady. Za tretieho uchádzača – právnika Európskeho súdu pre Ľudské práva v Štrasburgu Miloša Kučeru hlasoval v prvej voľbe iba jeden člen Rady.
Po schválení vládou sa Rumana stane oficiálne tretím kandidátom Slovenska na jeden z najvýznamnejších súdnych postov v Európskej únii. Dvaja predošlí kandidáti – Mária Patakyová a Radoslav Procházka neuspeli v Bruseli, kde ich kandidatúru neodsúhlasil poradný výbor Rady EÚ. Miesto dodatočného sudcu malo Slovensko obsadiť už v septembri 2016. Sudca tak chýba na Súdnom dvore už viac ako rok.
Rumana uspel až na tretí pokus, ako protikandidát Jána Mazáka sa v júni 2016 vzdal z rodinných dôvodov a na voľbe sa nezúčastnil. Bol aj protikandidátom Radoslava Procházku v septembri 2016, vtedy získal hlasy štyroch z celkovo 17 prítomných členov Rady. "Som sudca Najvyššieho súdu a idem robiť sudcovskú funkciu. Mohol som si otestovať toto prostredie počas šesťmesačnej stáže na Súdnom dvore EÚ," vysvetlil s tým, že bude schopný začať si po príchode na luxemburský súd v krátkom období riadne plniť sudcovské povinnosti. Práve to je očakávanie poradného výboru, pred ktorý Rumana v blízkom období predstúpi a bude obhajovať svoju kandidatúru.
Rumana je od júla 2005 sudcom Najvyššieho súdu SR, pričom pôsobí v Správnom kolégiu. Od januára 2007 je predsedom senátu. V porovnaní s Mazákom a Kučerom ovláda najslabšie francúzštinu, ktorá je pracovným jazykom súdu. "Skutočnosť, že tá francúzština je trošku slabšia, nemôže zohrávať rozhodujúcu úlohu," zhodnotil tento fakt Mazák. "Držím mu prsty, aby sa z toho dostal cez angličtinu," doplnil.
Slovensku sa podarilo získať jedno z 12 miest dodatočných sudcov, ktoré pribudli na Všeobecnom súde EÚ v rámci jeho reformy. V roku 1998 bol zriadený, aby sa zabezpečila európskym občanom dvojstupňová súdna kontrola v určitých oblastiach a odbremenil sa samotný Súdny dvor EÚ.