Podľa ambasádora je Severná Kórea "v súčasnosti jednou z mála krajín, ktoré si môžu dovoliť uplatňovať absolútne nezávislú zahraničnú politiku". "Za uznanie Krymu sme im nezaplatili ani šesták. Jednoducho povedali: Sme presvedčení, že Krym je ruský, preto sme ho uznali za ruský. To je celé," uviedol Macegora, ktorého v stredu citovala agentúra TASS.
Severná Kórea vlani v októbri vydala nový politický atlas sveta, kde je Krymský polostrov zaznačený ako ruské územie. Macegora neskôr vyhlásil, že faktické uznanie Krymu "sa odohralo v roku 2014, hneď po hlasovaní o rezolúcii OSN ohľadom územnej celistvosti Ukrajiny".
Bezpečnostná rada OSN v marci 2014 väčšinou hlasov prijala rezolúciu na podporu územnej celistvosti Ukrajiny, ktorá vyzýva štáty sveta, aby neuznali výsledky krymského referenda. To skončilo jednoznačným vyslovením sa tamojšieho obyvateľstva za zjednotenie Krymu s Ruskou federáciou.
Jedenásť krajín - Arménsko, Bielorusko, Bolívia, Kuba, Nikaragua, KĽDR, Rusko, Sudán, Sýria, Venezuela a Zimbabwe - hlasovalo proti tejto rezolúcii, zatiaľ čo 58 krajín sa zdržalo a 24 krajín nebolo na zasadaní prítomných. Macegora zároveň vyjadril názor na vzťahy medzi Moskvou a Pchjongjangom, pričom vyzdvihol transformáciu severokórejskej spoločnosti za uplynulé roky.