V piatok podvečer našli policajti v telocvični Súkromnej základnej školy s materskou školou Marie Montessori obesenú na rebrinách len 15-ročnú Alexandru. Okolo jej smrti je množstvo otázok, no vedenie školy sa k nim vyjadruje veľmi opatrne. V týchto dňoch sa učitelia snažia správne podať smutnú udalosť ostatným žiakom.
V piatok večer otriasla bratislavským Lamačom tragická smrť Alexandry († 15). Krátko pred 18.00 hod. bola do telocvične súkromnej školy na Borinskej ulici privolaná polícia. „Na rebrinách v priestoroch telocvične sa nachádzalo obesené telo ženy bez známok života,“ uviedla policajná hovorkyňa Veronika Slamková.
Na miesto nešťastia okamžite prišli nešťastní rodičia aj vedenie školy. „V piatok sme spolupracovali s policajtmi takmer až do polnoci, odvtedy nemáme žiadne nové informácie,“ povedal zriaďovateľ školy Ivan Juráš. Okolo záhadnej smrti mladučkej Alex, ako ju volali spolužiaci, je množstvo otáznikov.
Prečo prišla o život práve v školskej telocvični a najmä, čo robila v týchto priestoroch v piatok večer? „Toto je vec, ktorú by som nechcel teraz riešiť, policajti budú s nami ďalej komunikovať a predpokladáme, že to bude predmetom vyšetrovania,“ povedal zriaďovateľ. Podľa jeho slov ešte v deň tragédie kontaktovali rodičov ostatných detí a oznámili im, čo sa stalo, aby predišli zbytočným fámam. „Nechali sme na rodičoch, či a ako to cez víkend oznámia svojim deťom. Momentálne v spolupráci s Modrým anjelom prijímame opatrenia medzi našimi deťmi, aby sme spolu túto situáciu čo najlepšie spracovali,“ dodal na záver.
Podľa informácií televízie Joj nechala Alexandra listy na rozlúčku, na život si siahla dobrovoľne a trpela vážnou chorobou, ktorá jej komplikovala život. Prípad rieši aj polícia. „Podľa predbežnej pitevnej správy mala žena zomrieť bez cudzieho zavinenia. Vyšetrovanie tohto prípadu naďalej pokračuje,“ doplnila Slamková.
OD DETÍ SA VEĽA OČAKÁVA
František Skokan, psychológ
- Tínedžeri sú vo veku, keď sú fyzicky dospelí, ale psychicky ešte celkom nie. Dnešná doba na nich tlačí, že sa musia správať ako dospelí, na druhej strane im všetko nedovolí. Sú pod tlakom veľkého množstva informácií. Veľa negatívnych podnetov pochádza aj zo sociálnych sietí, mladí ľudia ich majú problém spracovať. Majú pocit, že sú nepochopení, nikto im nerozumie, všetko je zlé. Môže sa stať, že jeden takýto skutok spustí vlnu správania u ďalších, hlavne keď sa o tom veľa píše.