ČTK to potvrdila riaditeľka Archívu bezpečnostných zložiek Svetlana Ptáčníková, ktorá teraz materiály študuje. Či existujú materiály aj priamo ku Corbynovi, zatiaľ nezistila. "K človeku, s ktorým sa mal stretávať a ktorý je menovaný ako Jan Dymič, máme kádrový spis príslušníka rozviedky," povedala Ptáčníková. Dodala, že v skutočnosti išlo o krycie meno Rozvědčíka.
Udeľovanie krycích mien podľa nej bolo obvyklé, rozviedka oficiálne pracovala na zastupiteľských úradoch v zahraničí. Kádrový spis podľa Ptáčníkovej obsahuje podrobnosti k jeho ceste do zahraničia, dôvody, prečo na ňu vyšiel a na čo sa mal zamerať. Tieto materiály teraz archivári študujú a hľadajú ďalšie podklady, ktoré by sa vzťahovali k možnej spolupráci Corbyna s týmito zložkami. "Musíme zistiť, či existuje samostatný zväzok ku Corbynovi, alebo či sú nejaké materiály k nemu vo zväzku Dymiča. To teraz kolegovia preverujú v evidenciách," doplnila riaditeľka.
Podľa denníka The Sun, ktorý článok s titulkom "Corbyn a špión komunistov" zverejnil vo štvrtok na titulnej stránke svojho tlačeného vydania, sa vtedajší labouristický poslanec Corbyn stretol s agentom československej tajnej služby najmenej trikrát. Dve stretnutia sa údajne uskutočnila v britskom Parlamente.
Hovorca labouristov potvrdil, že sa súčasný líder parlamentnej opozície Corbyn v 80. rokoch niekoľkokrát stretol s československým diplomatom. Podľa hovorcu ale netušil, že ide o agenta Štátnej bezpečnosti.