No hoci sa s jej majiteľom dohodla a škodu mu uhradila, polícia mu oznámila, že už to riešia ako dopravnú nehodu. Žene naparili 300-eurovú pokutu a rok zákaz šoférovať a hoci s odvolaním uspela až na Najvyššom súde (NS), krajský šéf polície uviedol, že na vec majú iný právny názor. Prípad teraz nabral nečakaný spád.
Michaela po nešťastnom incidente vypátrala majiteľa auta. „Uhradila som i škodu, no dopravný inšpektorát bol neoblomný, preto som sa bránila zákonnou formou. Najvyšší súd mi dal za pravdu, ale správny orgán nerešpektuje jeho rozhodnutie, aby upustili od sankcionovania,“ vysvetlila. Košický krajský policajný riaditeľ Juraj Leško uviedol, že konali v súlade so zákonom, lebo riešili dopravnú nehodu, keďže vodička z miesta odišla a nezavolala políciu.
Po rozhodnutí NS SR omilostiť ju však Leško prehlásil, že majú iný právny názor. „Generálna prokuratúra Slovenskej republiky zabezpečí preskúmanie tejto veci z hľadiska uplatnenia svojej pôsobnosti v trestnej a netrestnej oblasti,“ informovala v utorok hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová. Koná aj policajné prezídium, ktoré záležitosť prešetrovalo a nariadilo, aby rozhodnutie inšpektorátu v mimoodvolacom konaní preskúmal odbor dopravnej polície Prezídia PZ ako nadriadený orgán. „O výsledku budeme verejnosť informovať v najbližších dňoch,“ informovalo Prezídium.
Mihaliková o vstupe Generálnej prokuratúry už vedela. „Čakala som na to až dva týždne, kedy sa konečne spamätajú. Veď generálny prokurátor môže začať prípad riešiť aj na vlastný popud. Pevne verím, že pravda vyjde najavo, nebudem platiť žiadnu pokutu a ani neprídem o vodičák,“ vraví s tým, že v pondelok, v posledný možný deň zákonnej lehoty, podala žalobu na Krajský súd Košice, aby preskúmal nezákonnosť rozhodnutia dopravného inšpektorátu, ktorý jej udelil mastné sankcie.