Nikto z nás sa preto nezamýšľa nad tým, ako dlho by sme bez takej veľkej potreby v skutočnosti vydržali. Podľa odborníkov ale existuje zdokumentovaný prípad Američana z 19. storočia, ktorý ju vykonával iba raz za mesiac.
Nemenovaný muž trpel Hirschsprungovou chorobou, ochorením, ku ktorému dochádza, keď sa nervové bunky v hrubom čreve nevyvíjajú správne a sťažujú prechod odpadových látok, informuje Lad Bible. Muž bol podľa odborníkov zdravým dieťaťom s výnimkou veľkého brucha. Počas dospievania trpel silnými záchvatmi zápchy a jeho brucho sa postupne zväčšovalo. Kým dovŕšil 16 rokov, chodil na toaletu len raz za mesiac.
Lekári vedeli, že jeho ochorenie spôsobuje problém s hrubým črevom, no operácia bola v tom storočí stále riskantnou záležitosťou. Vo veku 20 rokov ho nečakalo vyliečenie, ale pobyt v múzeu, kde skončil ako výstavný exponát. Prezývali ho balónový muž a mnohí ľudia zaplatili len preto, aby ho mohli vidieť. Nešťastník zomrel o deväť rokov neskôr pri pokuse ísť na toaletu.
Po smrti mu chirurgovia vyoperovali hrubé črevo, ktoré zadržiavalo 18 kg výkalov a v priemere malo 76 cm! Jeho hrubé črevo je dodnes vystavené v múzeu Mütter vo Philadelphii. Vďaka medicínskemu pokroku je dnes Hirschsprungova choroba úspešne liečená už v ranom veku a bez väčšieho ohrozenia pacienta.