Uviedol to na pondelňajšom brífingu na ministerstve obrany. Gajdoš plánuje podať trestné oznámenie v pondelok, výroky mali odznieť v súvislosti s pozastavením leteckej prevádzky vrtuľníkov Mi-17 minulý týždeň. "Plnenie úloh záchrannej a pátracej služby bolo aj počas obdobia, kedy nemohol vrtuľník vyčlenený pre potreby leteckej a pátracej služby lietať, zabezpečené a v prípade leteckej nehody plnili úlohy vrtuľníky leteckého útvaru ministerstva vnútra. Navyše, naše vzdušné sily mali v pohotovosti aj pozemnú pátraciu a záchrannú skupinu alebo skupiny na letiskách," zdôraznil Gajdoš. Pripomenul, že v prevádzke boli taktiež dva vrtuľníky Black Hawk, ktoré boli spôsobilé vykonávať prieskum.
Podľa rezortu obrany vrtuľník Mi-17, vyčlenený pre potreby Leteckej pátracej a záchrannej služby, bol po zálete pripravený opäť vzlietnuť v sobotu 24 februára. "Čo sa týka zvyšných vrtuľníkov Mi-17, ďalšie dva by mali byť k dispozícii v najbližších dňoch po vykonanej kontrole a ďalšie dva po generálnej oprave, ktoré sa nachádzajú v Trenčíne," doplnil Gajdoš.
Vedúci služobného úradu Ján Hoľko uviedol, že Úrad vojenského letectva obdržal anonymnú správu, že "pravdepodobne niektorý z dodávateľov pri generálnej oprave nedodržal niektoré zásady." Pretože neuviedol konkrétny vrtuľník, musel Úrad vojenského letectva "pozastaviť, ľudovo povedané posadiť všetky vrtuľníky Mi-17 na zem, aby došlo k prevereniu, či je to pravda alebo nie."
Rezort obrany minulý týždeň informoval, že Ozbrojené sily SR pozastavili z bezpečnostných dôvodov leteckú prevádzku vrtuľníkov Mi-17.