Uniesol ju pred 20 rokmi 2. marca 1998, keď mala iba desať rokov. Detaily o svojom martýriu zverejnila Kampuschová po úteku, ktorý sa jej podaril 23. augusta 2006. Jej únosca iba niekoľko hodín nato spáchal samovraždu.
Vo Viedni uviedli 25. februára 2013 premiéru filmu o tomto najväčšom kriminálnom prípade Rakúska. Na príprave filmu sa zúčastňovala aj sama Kampuschová.
Prípad únosu Natasche Kampuschovej
2. marca 1998 - Na ceste z domova vo viedenskej štvrti Donaustadt do školy prinútil vtedy 35-ročný nezamestnaný elektrotechnik Wolfgang Priklopil desaťročnú školáčku Nataschu Kampuschovú, aby nastúpila do bieleho minibusu s čiernymi oknami, a odviezol ju do pripravenej skrýše vo svojom dome. Keď sa dievča večer nevrátilo domov, oznámila rodina jej zmiznutie na polícii.
3. marca 1998 - Svedkyňa na polícii vypovedala, že videla Nataschu Kampuschovú nastupovať do bieleho minibusu; ďalší dvaja svedkovia uviedli, že registračná značka vozidla sa začínala písmenom G alebo F (okres Gänserndorf). Polícia prešetrila pohyb 700 vozidiel a vyšetrovala aj Priklopila - ten však vyhlásil, že má alibi. Pátranie po mladom dievčati sa skončilo bez výsledku.
júl 2002 - Prípad Kampuschová prevzala osobitná komisia burgenlandskej kriminálnej polície. Po unesenom dievčati nebolo naďalej ani stopy.
júl 2004 - Spolkový kriminálny úrad vo Viedni začal skúmať, či Kampuschovej zmiznutie nejakým spôsobom nesúviselo so zločinmi francúzskeho masového vraha, pedofila Michela Fournireta. Výsledok vyšetrovania bol však negatívny.
23. augusta 2006 - Na okno domu stojaceho vedľa obydlia Wolfganga Priklopila zaklopalo mladé dievča, ktoré vtedy 71-ročnej majiteľke domu tvrdilo, že sa volá Natascha Kampuschová a je obeťou únosu. Utiecť sa jej podarilo tak, že únosca jej prikázal poumývať auto na dvore domu a na chvíľku sa kvôli zvoniacemu telefónu od nej vzdialil. Susedka zavolala políciu. Priklopil stihol utiecť ešte pred príchodom policajtov; neskôr spáchal samovraždu skokom pod vlak viedenskej rýchlodráhy.
24. augusta 2006 - Vyšetrovatelia potvrdili, že dievča, ktoré ušlo z Priklopilovho dvora, je skutočne nezvestná Natascha Kampuschová. Dievča identifikovali aj jej rodičia a testy DNA.
6. septembra 2006 - Natascha Kampuschová informovala o svojom únose a pobyte vo väzení rakúske médiá.
23. októbra 2008 - Rakúska polícia opäť otvorila prípad Kampuschová.
8. január 2010 - Kriminalisti vyjadrili presvedčenie, že Priklopil nemal komplicov a o únose dievčaťa nikoho neinformoval. Prokurátor však obvinil Priklopilovho priateľa Ernsta H. z napomáhania. Ten sa údajne bezprostredne pred Kampuschovej útekom dozvedel o únose a únoscovi pomohol pri úteku.
30 augusta 2010 - Viedenský súd pre trestné veci oslobodil Ernsta H. Podľa súdu neexistoval hodnoverný dôkaz, že obžalovaný chcel Priklopila ukryť pred políciou.
3. novembra 2010 - Prokuratúra v Innsbrucku sa začala zaoberať podnetom, podľa ktorého päť prokurátorov zanedbalo rozhodujúce výsledky vyšetrovania v prípade únosu Natasche Kampuschovej. Túto skutočnosť obsahovala správa predsedu rakúskeho najvyššieho súdu Johanna Rzeszuta, ktorú v septembri 2010 predložil šéfom piatich poslaneckých klubov v rakúskom parlamente. Správa poukázala aj na dlhodobé zdržiavanie niektorých vyšetrovacích procedúr, ich absolútne zanedbanie, bránenie v činnosti členom komisie - napríklad v prípade nahliadnutia do protokolov o výsluchu obete únosu -, rozširovanie informácií, ktoré boli v príkrom rozpore s pravdou, či vecne neakceptovateľné vytváranie nátlaku na šéfa vyšetrovateľov.
1. marca 2011 - Kampuschová požiadala Rakúsko o priznanie odškodného vo výške milión eur. Príčinou požiadavky niekdajšej rukojemníčky bola skutočnosť, že polícia sa v ranom štádiu vyšetrovania jej únosu dopustila zásadných chýb, ktoré mali pre ňu dôsledky v podobe dlhoročného zadržiavania v dome únoscu Wolfganga Priklopila.
6. marca 2011 - O odškodné vo výške 150.000 eur požiadala rakúsky štát aj Kampuschovej matka Brigitta Sirnyová. Ako dôvod uviedla, že utrpela škodu kvôli možnému pochybeniu polície a tým bolo znemožnené skoršie oslobodenie jej dcéry z rúk únoscu.
3. mája 2011 - Rakúska vláda odmietla zaplatiť odškodné Nataschi Kampuschovej. Tá oznámila, že sa proti zamietnutiu žiadosti o odškodnenie nemieni odvolať - svoje presvedčenie o jej oprávnenosti však nezmenila.
29. júla 2011 - Na krajinskom súde v Innsbrucku vypovedala pravdepodobne jediná svedkyňa únosu Natasche Kampuschovej. Stalo sa tak v súvislosti s vyšetrovaním piatich prokurátorov podozrivých zo zneužitia právomoci v tomto prípade.
2. augusta 2011 - Vyšetrujúci sudca George Putz zaslal prokuratúre v Innsbrucku spis týkajúci sa vyšetrovania piatich prokurátorov podozrivých zo zneužitia právomocí v prípade unesenej Kampuschovej.
16. októbra 2011 - Kampuschová otvorila na juhu Srí Lanky detskú nemocnicu, ktorú financovala svojimi vlastnými prostriedkami. Sumou 50.000 eur podporila kliniku s 25 lôžkami v malej dedine Bulathsinghala.
12. apríla 2013 - Opätovné skúmanie kauzy unesenej Rakúšanky Natasche Kampuschovej, na ktorom sa niekoľko mesiacov podieľali popri tíme rakúskych odborníkov, kriminalistov a prokurátorov aj špecialisti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) a nemeckého Spolkového kriminálneho úradu (BKA), sa skončilo.
15. apríla 2013 - Wolfgang Priklopil bol s veľkou pravdepodobnosťou jediným páchateľom v kauze únosu rakúskej školáčky Natasche Kampuschovej. K tomuto záveru dospel v záverečnej správe o opätovnom skúmaní prípadu, ktorú prezentovali vo Viedni, medzinárodný tím vyšetrovateľov.