Celkovo sa pochodov a pálenia sviečok za Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú zúčastnilo doma i vo svete minimálne 50,000 zúčastnených! Najviac ľudí pochodovalo ulicami Bratislavy, kde sa odhaduje počet protestujúcich na neuveriteľných 26 000! Tiché spomienky sa konali na 69-ich miestach, z toho bolo 34 protestov na Slovensku. Okrem susedných krajín sa pietnych aktov zúčastnili aj v takých mestách ako Bern, Vancouver, Berlín, Paríž či Zürich.
Čitatelia Nového Času nám do redakcie poslali množstvo fotiek z celého sveta: „S časovým oneskorením sme sa zúčastnili zhromaždenia "In memory of Ján Kuciak" na Robson Square v kanadskom Vancouveri. Necelá stovka ľudí sa zišla, zapálila sviečky a zaspievala si štátnu hymnu," opísal situáciu vo Vancouveri Roman.
Čitateľovi Petrovi sa deň po pochode naskytol smutný pohľad na staršieho pána na Hviezdoslavovom námestí, ktorý sedel pod sochou Hviezdoslava. V rukách držal transparent s rokmi, ktoré v dejinách Slovákov zanechali obrovskú stopu. 1968 Pražská jar, 1989 Nežná revolúcia a 2018 vražda investigativného novinára Jána Kuciaka. Takouto tichou demonštráciou si chcel uctiť obete vraždy.
Aj občania z Trenčína a okolia sa 2. marca zhromaždili na námestí a uctili si pamiatku investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej: „Na ich počesť zapálili stovky sviečok pri Mórovom stĺpe. Ľudia sa začali postupne zhromažďovať ešte pred 17. hodinou a zapaľovali sviečky až takmer do 19.hodiny. Ľudia stále prichádzali a menili sa. Organizátori pripravili pre účastníkov teplý čaj aj krátky príhovor, v ktorom si uctili spomienku a spoločne si všetci zaspievali slovenskú hymnu. Objavila sa aj slovenská vlajka a jeden veľký plagát 'Slobodná tlač', ktorý bol umiestnený pred stĺpom pri sviečkach. Počas spomienky boli prítomní aj policajti. Organizátorka pochodu v rozhovore potvrdila, že nečakala také veľké množstvo ľudí, preto neriešili ozvučenie a ani žiaden pochod," opísal priebeh pochodu v Trenčíne čitateľ Martin.