Kauza však najviac otriasla samotnými novinármi ako aj študentmi so zameraním na média. Svoju spolupatričnosť vyjadrili aj žiaci zo Strednej odbornej školy masmediálnych a informačných štúdií (SOŠMIŠ) v Bratislave. Nielenže sa zúčastnili spomienkového pochodu v Bratislave, dokonca vylepili na chodbách školy rôzne plagáty či heslá na znak solidarity.
„Udalosti posledných dní nás, študentov SOŠMIŠ, nanajvýš znechutili, ale aj vystrašili. Práve my máme predstavovať budúcnosť slovenských médií. Ale čo s budúcnosťou, keď krok za krokom znova vyvyšujú múr, ktorý naši rodičia zbúrali, a ktorý nám má zabrániť kráčať dopredu? Dnes ešte sedíme v laviciach, ale o päť, desať rokov, budeme kráčať rovnakými chodníkmi, akými kráčal Ján Kuciak. Môžeme len dúfať, že sa naše príbehy skončia spravodlivosťou a nie ako rekviem. Sloboda prejavu je naším právom. Právom, ktoré na svete nemajú všetci. Nenechajme si ho zobrať," uverejnili na školskom webe Genezis svoje pocity budúci novinári.
Iniciátorom spomienkovej nástenky bola Žiacka školská rada. O téme zavraždeného novinára vedú učitelia a stredoškoláci diskusie a takisto sa snažia túto problematiku dostať aj na niektoré vyučujúce predmety: „Vzhľadom na to, že sme škola, ktorá vzdeláva a vychováva mladých ľudí pre prácu v médiách a súvislých profesiách, okamžite sme zareagovali a pracujeme so študentmi na hodinách sociálnej komunikácie, jazykovej kultúry, mediálnej tvorby, mediálneho práva, štylistiky a regionálnej a politickej geografii v súvislosti so zverejnenými argumentmi v médiách (tlačové, internetové informácie v článkoch, ako aj rozhlasové a televízne programy) k vražde investigatívneho novinára a taktiež analyzujeme postoje a názory samotných študentov," vysvetľuje riaditeľka školy Mgr. Jana Mašlejová.