Zuckerberg sa zároveň zaviazal k zavedeniu zmien, ktoré by aplikáciám tretích strán sťažili "zbieranie" informácií o používateľoch. Celú situáciu označil za "porušenie dôvery" medzi tvorcom aplikácie Aleksandrom Koganom, Cambridge Analytica a Facebookom.
Bolo to však podľa jeho slov aj porušenie dôvery "medzi Facebookom a ľuďmi, ktorí s nami zdieľajú svoje údaje". "Založil som Facebook a teda som zodpovedný za to, čo sa deje na našej platforme," uviedol vo svojom vyhlásení na Facebooku Zuckerberg.
Christopher Wylie, informátor z britskej firmy Cambridge Analytica, uviedol, že dáta z aplikácie, ktorú vyvinul Kogan, boli použité na ovplyvnenie výsledkov prezidentských volieb v USA v roku 2016. Spoločnosť toto tvrdenie popiera. Avšak podľa rozhovoru, ktorý tajne nahrala a v utorok odvysielala britská spravodajská televízia Channel 4, generálny riaditeľ Cambridge Analytica Alexander Nix povedal, že jeho spoločnosť zohrala hlavnú úlohu pri zabezpečení tesného víťazstva Donalda Trumpa v prezidentských voľbách.
Facebook sa podľa Zuckerberga pri riešení súčasných problémov zameria napríklad na preskúmanie všetkých aplikácií, ktoré mali prístup k veľkému množstvu informácií predtým, ako platforma v roku 2014 zaviedla výrazné obmedzenie prístupu k údajom. Taktiež vykoná úplný audit každej aplikácie s podozrivými aktivitami.