Vo vyhlásení juhokórejského ministerstva pre zjednotenie sa uvádza, že rokovania sú naplánované na štvrtok 29. marca. Informovala o tom tlačová agentúra Jonhap. Konanie rozhovorov navrhla Južná Kórea, ktorá tento týždeň vyjadrila nádej, že rozhovory na vysokej úrovni sa uskutočnia v dedine Pchanmundžom ležiacej v pohraničnej demilitarizovanej zóne.
Obe strany nezávisle od seba oznámili, že na rokovania vyšlú trojčlenné delegácie. Cieľom schôdzky je dohodnúť presný dátum a miesto aprílového kórejsko-kórejského summitu. Dohoda o tejto schôdzke bola uzavretá začiatkom marca, keď delegácia zo Soulu pricestovala na návštevu do Pchjongjangu a rokovala s tamojším vodcom Kim Čong-unom. Severná Kórea vtedy vyjadrila aj pripravenosť na začatie konzultácií o normalizácii vzťahov s USA, ktorých témou by mohla byť aj denuklearizácia Kórejského polostrova.
Vzťahy medzi oboma Kóreami sa zlepšili od ich spoločnej účasti na zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu, pripomína spravodajská stanica BBC. Napätie medzi Severnou Kóreou a medzinárodným spoločenstvom vrcholilo minulý rok, keď Pchjongjang porušil rezolúcie Organizácie Spojených národov vykonaním série testov balistických rakiet a jadrovou skúškou v septembri.
Severná Kórea vo februári vyjadrila odhodlanie viesť dialóg so Spojenými štátmi. Biely dom vtedy v reakcii uviedol, že chce vedieť, či záujem Severnej Kórey začať rokovania s USA predstavuje prvý krok smerom k odstráneniu jadrových zbraní z Kórejského polostrova. Súhlas amerického prezidenta Donalda Trumpa s pozvaním na summit s Kim Čong-unom predstavuje podľa agentúry AP pozoruhodný obrat vo vzťahoch medzi týmito dvoma protivníkmi.