Djuriča zadržala špeciálna jednotka v Kosovskej Mitrovici, ktorá je rozdelená na srbskú a albánsku časť, a previezla ho do kosovskej metropoly Priština. Podľa srbskej agentúry Tanjug Djuriča predviedli pred sudcu, ktorý rozhodol o jeho vyhostení. Následne ho odovzdali srbskej polícii na hraničnom priechode Merdare.
Zadržanie vyvolalo v Kosovskej Mitrovici protesty tamojších Srbov, proti ktorým polícia zasiahla s použitím slzotvorného plynu a omračujúcich granátov. Ako informoval spravodajský portál B92, niekoľko Srbov utrpelo zranenia vrátane kameramana srbskej televízie. Podľa agentúry AP kosovský prezident Hashim Thaci vyzval na zachovanie pokoja. "Tento prípad by nemal porušovať komunikáciu medzi Kosovom a Srbskom, snahy o normalizáciu, dobré susedské vzťahy a zmierenie medzi Kosovom a Srbskom," povedal Thaci.
Srbský prezident Aleksandar Vučič v tejto súvislosti zvolal na pondelok mimoriadnu schôdzku bezpečnostnej rady krajiny a telefonoval s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Kosovská polícia predtým uviedla, že vyslala posily na sever krajiny, aby zabránila návšteve štyrom srbským predstaviteľom. Podľa agentúry Tanjug úrady zakázali vstup do krajiny Djuričovi, ministrovi obrany, ministrovi kultúry a poradcovi prezidenta Vučiča. Dvaja z nich však pricestovali do srbskej časti rozdelenej Kosovskej Mitrovice.
Podľa agentúry DPA Djurič pricestoval do Kosova, v ktorom väčšinu tvoria etnickí Albánci, aby sa zúčastnil diskusie za okrúhlym stolom o situácii medzi Belehradom a Prištinou. Kosovské úrady varovali, že srbských predstaviteľov zadržia, ak porušia zákaz vstupu do krajiny. Srbi ale avizovali, že návštevu uskutočnia aj napriek zákazu. Kosovo vyhlásilo v roku 2008 jednostranne nezávislosť, ktorú však Srbsko odvtedy neuznáva podobne ako niektoré ďalšie krajiny vrátane Slovenska.