Jedna z najkrajších Sloveniek, top modelka Adriana Sklenaříková (46), privedie vytúžené dieťatko na svet v zahraničí. Blondínka s najdlhšími nohami na svete žije striedavo v marockom Marrákeši a v monackom Monte Carle a je teda zrejmé, že svojho potomka porodí práve v jednom z týchto miest. Ktorú z krajín si kráska vyberie?
Adriana, ktorá prvému manželovi, futbalistovi Christianovi Karembeuovi (47), dieťa neporodila, sa teší z tehotenstva. Svojho prvého potomka by mala priviesť na svet v júli. S druhým manželom, marockým podnikateľom Andrém Ohanianom (54), za ktorého sa vydala v roku 2014, sa netajili, že túžia po dieťatku, ktoré by ich spokojnému a šťastnému životu dalo ďalší rozmer. „Áno, veľmi by sme chceli dieťatko,“ prezradila modelka prednedávnom Novému Času. Správu o Sklenaříkovej tehotenstve potvrdil aj jej manažér Miro Šimonič. „Áno, je to pravda. Adriana je tehotná,“ povedal pre Nový Čas.
Keďže kráska žije v zahraničí, napriek slovenským koreňom si zrejme za miesto pôrodu nevyberie jednu zo slovenských pôrodníc. To, kde privedie svoje dieťa na svet, si však budúca mamička zatiaľ necháva pre seba. Do úvahy však prichádzajú dve miesta, čo naznačil aj Šimonič. „Úplne logicky to vyplýva z toho, kde Adriana býva. Tým pádom, že býva v Monte Carle alebo v Maroku, tak pravdepodobne to bude tam,“ myslí si.
Má to svoje riziká
Keďže Adriana ako prvorodička nie je najmladšia, tehotenstvo môžu sprevádzať isté riziká. „Gravidita v jej veku sa považuje za vysoko rizikovú,“ varuje gynekológ Jozef Španka. Blondínka v roku 2016 už o jedno dieťatko prišla.
V minulosti podstúpila aj dve neúspešné umelé oplodnenia a s manželom premýšľali dokonca nad adopciou. „Stále sa s manželom naplno snažíme. Ak to však nevyjde, tak určite si dieťatko adoptujeme,“ prezradila nám pred časom modelka, ktorá dnes prežíva šťastné chvíle tehotenstva a pomaly už môže chystať výbavičku pre bábätko.
Komplikácie pri tehotenstve v 46 rokoch
Jozef Španka, gynekológ
Graviditu v Adrianinom veku, zvlášť u prvorodičiek, považujeme za vysoko rizikovú. Riziko genetického poškodenia plodu bolo zrejme minimalizované prenatálnym genetickým testovaním embryí. Ako každá tehotná žena po 40-ke a po umelom oplodnení má zvýšené riziko potratu a predčasného pôrodu, takisto zvýšené riziko včasnej alebo neskorej gestózy.