Ani on ho však nedokázal zachrániť. Na oslave svojej šesťdesiatky mal ešte kopu plánov a chcel sa venovať rodine. Kedy je plánovaný termín jeho pohrebu?
Auto, ktoré viezlo v osudový deň bývalého vysokého politika Pavla Pašku († 60), šoféroval jeho švagor Peter Jonáš. Snažil sa ho dopraviť do rúk odborníkov Východoslovenského ústavu srdcových chorôb. Len niekoľko desiatok metrov od domu Pavla Pašku, ktorý bol oblečený iba v teplákoch, však musel odbočiť do dvora Železničnej nemocnice. „Keď zastavili pred dverami nemocničnej budovy, vypadol z auta,” povedal jeden zo svedkov.
Peter Jonáš, ktorý je zástupcom prednostu Kliniky gerontológie a geriatrie vo Vojenskej leteckej nemocnici v Košiciach, sa snažil svojho príbuzného oživovať, no márne. Podľa pracovníkov Vojenskej nemocnice bol Pavol Paška na zdravotnej prehliadke aj v utorok, teda tri dni predtým, ako jeho organizmus zlyhal po infarkte.
Mohlo to znamenať, že mal zdravotné ťažkosti už pred osudným momentom. Jeho švagor Jonáš sa k udalostiam nechcel vyjadriť. Politici o zdravotných problémoch často veľmi nehovoria. „Zo skúseností môžem povedať, že ľudia vo vysokých politických funkciách často neriešia svoje zdravotné problémy a nechávajú to až na poslednú chvíľku,“ upozorňuje kardiochirurg Viliam Fischer.
Pohreb pár týždňov po oslave
Len pred niekoľkými týždňami oslavoval Pavol Paška († 60) šesťdesiatku. Mal na nej pôsobiť uvoľnene a hovoril o tom, že je rád, že odišiel z politického kolotoča. Užíval si to, že sa konečne môže venovať svojim blízkym a rodine. Štátny pohreb sa na želanie rodiny neuskutoční. Termín poslednej rozlúčky je podľa informácií z blízkeho okolia rodiny stanovený utorok. Miestom poslednej rozlúčky by malo byť košické krematórium.