"Dávali sme diplomacii jednu šancu za druhou," uviedla. Avšak Rusko šesťkrát zablokovalo v Bezpečnostnej rade OSN rozhodnutie o riešení sýrskej otázky. Haleyová dodala, že Spojené štáty nedovolia režimu sýrskeho prezidenta Bašára Asada pokračovať v nasadzovaní chemických zbraní na "masové vraždenie". "USA sú pripravené znovu zaútočiť na Sýriu v reakcii na ďalší chemický útok," varovala americká delegátka. Generálny tajomník OSN António Guterres vyzval členské štáty, aby si zachovali od vzniknutej situácie odstup a "vyhli sa eskalácii" napätia.
Vyjadril sklamanie nad tým, že sa Bezpečnostná rada nedokázala zhodnúť na účinnom mechanizme proti použitiu chemických zbraní v Sýrii, informovala stanica BBC. Guterres sa domnieva, že udalosti v Sýrii si vyžadujú politické a nie vojenské riešenie. Zdôraznil nutnosť, aby členské štáty konali dôsledne v súlade s Chartou OSN a medzinárodným právom. Britská veľvyslankyňa pri OSN Karen Pierceová uviedla, že účasť jej krajiny na intervencii v Sýrii mala "humanitárny" charakter a bola zákonne odôvodnená.
"Sýrsky režim zabíja vlastných ľudí už sedem rokov," zdôraznila Pierceová s tým, že použitie chemických zbraní je "vojnovým zločinom a zločinom proti ľudskosti". Francúzska ministerka obrany Florence Parlyová uviedla, že schopnosť sýrskeho režimu vyrábať a uskladňovať chemický arzenál sa po sobotňajšom zásahu "výrazne oslabila". "Operácia bola úspešná. Ciele boli vybrané veľmi starostlivo. Medzi zúčastnenými silami nedošlo k žiadnym incidentom," povedala Parlyová.