Británia spolu so Spojenými štátmi a Francúzskom v sobotu podnikli vojenský úder proti cieľom v Sýrii. "Nemôžeme dopustiť, aby sa používanie chemických zbraní stalo normálnym," uviedla Mayová. Podľa nej nemohol údajný chemický útok v Dúme spáchať nikto iný ako sýrsky režim, lebo barelové bomby s chemikáliou zhodili vrtuľníky, ktoré povstalci nemajú k dispozícii. Teroristi z organizácie Islamský štát (IS) v oblasti nepôsobia, uviedla takisto Mayová.
Britská premiérka pred zákonodarcami obhajovala svoje rozhodnutie nariadiť vojenský zásah proti cieľom v Sýrii bez toho, aby ho schválila Bezpečnostná rada OSN. Diplomatické snahy o riešenie sýrskej krízy po údajnom chemickom útoku podľa nej zlyhali, pretože všetky pokusy potrestať sýrsky režim alebo začať nezávislé vyšetrovanie zablokovalo v Bezpečnostnej rade Rusko.
Moskva podľa Mayovej podporila Damask aj v snahe zahladiť stopy po použití chemických zbraní. Predsedníčka britskej vlády tiež upozornila, že sobotňajší vojenský zásah nebol zásahom do sýrskej občianskej vojny, ani snahou o zmenu režimu v tejto blízkovýchodnej krajine. Išlo podľa nej o jednorazovú akciu, ktorej cieľom bolo obmedziť schopnosť Asadovho režimu použiť chemické zbrane proti vlastným ľuďom. Úder bol podľa Mayovej v britskom "národnom záujme".
Mayová sa tiež ohradila voči výčitkám opozičných labouristov, že mala do rozhodovania o vojenskom zásahu zapojiť parlament. Bolo podľa nej "nutné zasiahnuť rýchlo". Kritiku lídra opozície Jeremyho Corbyna, že akcia nemala zákonný základ ", odmietla s tým, že obmedzený a cielený úder bol" nielen morálne správny, ale aj legálny".