Na zaistenie deklarovaného účinku by podľa ruského ministerstva stačilo len 30 rakiet. Spojené štáty, Británia a Francúzsko v noci na sobotu podľa Pentagonu úspešne zasiahli tri ciele spojené so sýrskym chemickým vojenským programom. Vypálených bolo 105 striel, z ktorých 76 smerovalo na výskumné centrum Barz pri Damasku. Ďalších 29 rakiet zasiahlo sklad chemických zbraní a bunker v Him Šinšáre pri Homse.
Hovorca ruského ministerstva obrany v pondelok povedal, že "reálnym cieľom" nebolo len výskumné centrum Barz a ďalšie podobné zariadenia, ale aj sýrske vojenské objekty vrátane letísk. Sýrska armáda sa proti úderu krídlových rakiet bránila odpálením 112 riadených striel, z ktorých cieľ zasiahlo 71, vyhlásil hovorca Igor Konašenko. Ruských protirakiet Pancir sýrska armáda odpálila 25, z ktorých 23 zasiahlo cieľ, uviedol ďalej. Z 29 vypálených rakiet Buk zasiahlo cieľ 24, ďalšie ciele zasiahli raketové systémy S-125, Strela-10 a Kvadrat. Z batérie rakiet S-200 sýrska armáda odpálila osem striel, žiadny cieľ ale podľa hovorcu nezasiahli.
Americký generál Kenneth McKenzie v sobotu krátko po údere novinárom oznámil, že ruský obranný protivzdušný systém nebol pri nočných úderoch použitý a ten sýrsky nebol účinný, pretože bol aktivovaný až po úderoch. "Sýrska protivzdušná obrana nezasiahla žiadne naše lietadlo ani raketu," povedal McKenzie. Generál Konašenko v pondelok s odkazom na kozmické snímky publikované v západných médiách konštatoval, že na zničenie zvolených troch sýrskych objektov by s ohľadom na veľkosť nálože stačilo iba tridsať amerických tomahawkov. "Akákoľvek metodika výpočtu vedie k záveru, že ku garantovanému zničeniu každého z troch cieľov by stačilo len desať rakiet," vyhlásil ruský hovorca.