Newyorský denník bol spolu s denníkom The Washington Post (WP) ocenený aj v kategórii amerického domáceho spravodajstva za články o vyšetrovaní údajných kontaktov prezidentskej kampane Donalda Trumpa s Ruskom.
Pulitzerove ceny, ktoré majú 21 kategórií, z toho 14 novinárskych, sú považované za vrchol amerických žurnalistických ocenení. Porota Kolumbijskej univerzity tento rok hlavné ocenenie za službu verejnosti venovala dvom newyorským periodikám za sériu článkov, v ktorých zverejnili príbehy žien obviňujúcich Weinsteina zo sexuálnych útokov. Obe médiá postupne vykreslili obrázok mocného muža Hollywoodu, ktorý svoje postavenie zneužíval k sexuálnemu obťažovaniu množstva žien. Sám Weinstein popiera, že by mal s niektorou z nich sexuálny kontakt bez jej súhlasu, aféra ho však stála miesto v ním spoluzaloženej produkčnej spoločnosti. Jeho prípad bol pri zrode hnutia MeToo a na začiatku dlhého radu podobných odhalení.
Rovnako ako vlani sa cena za vnútroamerické spravodajstvo týkala odhalenia spojeného s Trumpovou volebnou kampaňou. Kým pred rokom ju obdržal novinár WP za články o sporných charitatívnych aktivitách prezidentského kandidáta, tento rok tento denníku spolu s NYT získal ocenenie za články informujúce verejnosť o vývoji ruskej kauzy.
Univerzitná porota okrem žurnalistických cien udeľuje aj sedem ocenenie v umeleckých kategóriách. Cenu za literárne fikciu tento rok získal americký románopisec Andrew Sean Greer za humoristické knihu Less (Menej) o spisovateľovej kríze stredného veku. V hudobnej kategórii bol ocenený rapper Kendrick Lamar za album DAMN.