Verejnosť v pondelok očakávala, či Drucker odvolá policajného prezidenta Tibora Gašpara, no on napokon skončil sám. Gašpara Druckerovo konanie prekvapilo, v utorok zvolal brífing, ktorý využil aj na obhajobu svojej šesťročnej práce v rezorte.
"Moje meno je v médiách najskloňovanejšie, nie som stotožnený s tým, akým spôsobom," povedal na úvod, po čom poďakoval Tomášovi Druckerovi a Petrovi Pellegrinimu. "Jeho vyhlásenie o demisii bolo pre mňa prekvapujúce. Myslím si, že mohol pokračovať v dobre rozbehnutej práce na rezorte," povedal na margo Druckerovej demisie. "Chcem poďakovať aj premiérovi Petrovi Pellegrinimu, ktorý sa vyjadril k mojej profesionalite."
Gašpar si nemyslí, že on polarizuje spoločnosť. "Nie som politik, som policajt, ktorý sa nevyjadruje v médiách. Šíria sa tu nejaké pseudo dôvody k mojej osobe, aby som pod týmto tlakom odstúpil. Hrá sa tu na emócie, vytvára sa tu nefunkčný obraz o policajnom zbore. Nie je dôležité, či budem policajným prezidentom hodinu, alebo niekoľko dní. Ak k tomu príde skôr, budem to rešpektovať. Ale nepáči sa mi atmosféra, v akej sa to deje," vyjadril sa. "Z úcty k tisícom policajtov a k mojej rodine sa potrebujem sčasti obhajovať," poznamenal a poukázal na pozitívne policajné výsledky a štatistiky, rozloženia zločineckých skupín, ako aj na kroky, ktoré počas svojho pôsobenia vykonal.
K odstúpeniu povedal: "Je to pre mňa principiálne neprijateľná otázka. Toto by bol krok, ktorý by sa dal vnímať ako zbabelosť. Preto ponúkam možnosť pre politikov, ministrov. Mám rešpekt k občanom, ktorý svoj názor vyjadrujú. Nie som však volená funkcia. Minister musí prevziať zodpovednosť za to, či budem prezident alebo nie. Ak ma o to minister požiada, aby som sa uvoľnil z funkcie, tak to spravím. Tá iniciatíva musí prísť však od neho. Rozhodne ju nechcem dať preto, že ma vyzývajú k tomu pán Šeliga či Farská. To by som šiel proti sebe. Pre môj vnútorný pocit počkám na to, aby ma minister vyzval k tomu, aby som žiadosť dal a odstúpil. Sám si žiadosť o odchod z funkcie nepodám."