"Neverím, že zmenou prezidenta policajného zboru sa niečo vyrieši. Áno, povedali mi, že to je 'symbol'. A mne sa takéto vytvorené symboly nepáčia, pretože neverím, že za súčasnej situácie sa niečo upokojí," uviedol. Polícia sa podľa neho mediálne stala symbolom “štátnej moci” a ani prípadné odvolanie Tibora Gašpara túto vec nezmení. Podľa Druckera si to vyžaduje "isto viac a dlhodobej práce, ktorá v súčasnej dobe bude v podmienkach neustáleho atakovania, spochybňovania a zneužívania čohokoľvek".
"Lebo tak sa to 'vraj' má robiť v politickom súboji. Nezáleží na výsledku zmien, ale na politickom výsledku - koľko pochybností sa vytvorí, a ako sa v tomto súboji posilní niekto. Nevidím dôvod na takúto hru," doplnil Drucker, ktorý dáva priestor, aby do čela rezortu prišiel niekto iný. Drucker oznámil rezignáciu v pondelok (16.4.) po tom, čo neodvolal policajného prezidenta Tibora Gašpara. Rezortu vnútra šéfoval necelý mesiac. Nechce prispievať k polarizácii spoločnosti.
Gašpar zatiaľ vo funkcii zostáva. Pokiaľ ho o odchod požiada minister vnútra, odíde. Nemyslí si však, že on ako osoba je ten, kto polarizuje spoločnosť. Gašparov odchod žiadajú ľudia na protestoch, opozícia aj prezident Andrej Kiska. Drucker ako minister hovoril, že Gašparovo odvolanie nie je správne ani spravodlivé, pripustil však existenciu dôvodov, pre ktoré mohol Gašpar ponúknuť svoju funkciu.