Oznámilo to v utorok podľa agentúry AP britské ministerstvo životného prostredia s tým, že bude trvať celé mesiace, kým sa podarí odstrániť všetky stopy tejto jedovatej látky. Podľa rezortu bude potrebovať "odborné vyčistenie" dovedna deviatich miest vrátane reštaurácie, ktorú Skripaľovci navštívili 4. marca, v deň, keď ich našli pred obchodným centrom v britskom meste Salisbury. Ministerstvo uviedlo, že na čistení Salisbury sa bude podieľať 190 špeciálne vycvičených vojakov.
Skripaľovcov našli 4. marca v bezvedomí na lavičke v Salisbury po zasiahnutí nervovoparalytickou látkou, s ktorou podľa polície prišli po prvý raz do kontaktu na vstupných dverách svojho domu.
Britská premiérka Theresa Mayová ešte 12. marca v parlamente vyhlásila, že Skripaľ s dcérou boli otrávení nervovoparalytickou látkou typu novičok vyvíjanou v Rusku. Moskva tieto obvinenia rozhodne odmietla a vyhlásila, že Ruská federácie svoj arzenál chemických zbraní zlikvidovala v roku 2017 pod dohľadom Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW).
S uvedenými zisteniami Británie ohľadom druhu identifikovaného toxínu sa následne stotožnila aj OPCW, ktorá sa síce o použitej látke vo svojej záverečnej správe explicitne nezmienila, ale uviedla, že šlo o "vysoko čistú" substanciu.
Juliju Skripaľovú prepustili z nemocnice 10. apríla. Jej otec v otec v nemocnici zostáva, pričom podľa britských zdravotníckych predstaviteľov sa jeho stav pomaly zlepšuje. Britská polícia v nedávnom vyhlásení uviedla, že aj samotná Julija "stále trpí účinkami nervovej látky". Kauza Skripaľovcov vyvolala veľký spor medzi Západom a Ruskom, viedla k vzájomnému vyhosteniu diplomatov a ďalším odvetným krokom.