Ešte ako neplnoletý sa dokázal dostať do e-mailových a mobilných účtov významných činiteľov amerických spravodajských služieb a ministerstva spravodlivosti a niektoré utajované materiály, ktoré pritom získal, odovzdal ďalej. Gamble, ktorý založil pirátsku skupinu Crackas With Attitude (CWA), sa uvedených trestných činov podľa britských médií dopustil v období medzi júnom 2015 a februárom 2016.
Medzi terčmi jeho aktivít boli okrem iných aj vtedajší šéf americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) John Brennan a zástupca riaditeľa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Mark Giuliano. K ôsmim trestným činom uvedeným v obžalobe sa Gamble priznal pred súdom už v októbri. Obhajca sa snažil zmierniť závažnosť jeho počínanie tvrdením, že mladík bol naivný a nikomu nechcel spôsobiť ujmu. Sudca Haddon-Cave však podľa stanice BBC taký názor odmietol a vyhlásil, že obžalovaný viedol "kampaň kybernetického terorizmu".
Pri procese zaznelo, že Gamble sa dostal k "mimoriadne citlivým" dokumentom o vojenských a špionážnych operáciách v Iraku a v Afganistane a postaral sa o prezradenie niektorých získaných informácií prostredníctvom rôznych webových stránok, vrátane WikiLeaks. Na internete tiež s odkazom "Toto je pre Palestínčanov" rozšíril detaily o 20.000 zamestnancoch FBI, ku ktorým sa dostal cez americké ministerstvo spravodlivosti. Dokonca sa mu podarilo použiť televíziu v dome vtedajšieho ministra vnútornej bezpečnosti USA Jeha Johnsona k zobrazenie odkazu "Vlastním ťa".