Rodičia majú urny s popolom synov dodnes v obývačke. Otec Andrej Raisz je stále presvedčený, že sa vraždám dalo predísť. Andrej Raisz prišiel o dvoch synov za príšerných okolností. Zavraždili ich a zakopali. Bratov Raiszovcov obžalovali v súvislosti s masakrou v bare Fontána, v roku 2005 po uplynutí maximálnej možnej lehoty väzby ich však prepustili na slobodu. Nezvestní boli od septembra 2008, ich telá našli až v marci 2011 v areáli družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede.
Otec spájanie svojich synov Csabu a Szilárda s dunajskostredskou mafiou odmieta. „Nikdy sa nepreukázalo, že boli zapletení do masakry v bare Fontána, kde bolo zavraždených 10 členov podsvetia Pápayovcov. Už v dobe, keď boli obvinení, som to tvrdil. Keby ma niekto počúval, mohli ešte žiť,“ tvrdí Raisz. „Vtedy som o tom informoval ministerstvo vnútra, mal som informácie o závažných trestných činoch, o pápayovcoch, no márne. Zodpovedný orgán činný v trestnom konaní nekonal, hoci informácie o šiestich vraždách a dvoch lúpežných prepadnutiach boli presné a pravdivé a išli by síce do väzenia, ale mohli žiť aj oni,“ tvrdí Raisz.
Podľa svedectva Lehela Horvátha, na ktorého pozemkoch sa telá bratov našli, gang pápayovcov mal vystrieľať Alexander Haris, alias Turek na pokyn Lajosa Sátora. „Ja mám denník syna, ktorý si písal vo väzení. Správali sa k nim veľmi zle a chceli to na nich hodiť. Hrozne ma to celé doteraz bolí, chcel by som obnoviť proces, aby sa moji synovia rehabilitovali,“ hovorí Raisz. „Keď boli nezvestní dva roky, vedel som, že sú mŕtvi. Niekto ich musel vylákať, boli to silní chlapci, robili zápasenie,“ spomína otec.
Podľa neho síce členov kriminálnej skupiny poznali, ale neboli jej členmi. „Títo chlapci sa stretávali pri športe, boli z jedného mesta. Ale moji synovia nikdy neboli mafiáni,“ stojí si za svojím Raisz. „Nechcem, aby sa o nich takto hovorilo a niekto ich spájal s masakrou. Chcem, aby mali aspoň po smrti pokoj,“ dodáva otec. Urny má doma v obývačke. „Sú tu, aby sa miesto ich odpočinku nehanobilo,“ vysvetľuje.
K masovej vražde pápayovcov došlo v bare Fontána v Dunajskej Strede 25. marca 1999. Traja maskovaní muži vtrhli do baru a zastrelili 10 členov gangu. Ako objednávateľ popravy bol nakoniec označený Lajos Sátor, ktorý je dodnes nezvestný. K jeho vražde sa priznal Lehel Horváth, alias Hrobár. Na jeho pozemku sa našli aj telá zavraždených bratov Raiszovcov. Sátorovo telo sa však dodnes nenašlo.