Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
23.04.2018 19:12 | Správy | Domáce správy

Blíži sa Ficov koniec na čele strany Smer? Exminister vnútra Kaliňák to povedal narovinu

O pozícii predsedu strany sa na štvrtkovom (26.4.) sneme Smeru-SD hovoriť nebude. Tvrdí to podpredseda strany a exminister vnútra Robert Kaliňák.

 "Je kopa tém, ktoré chceme riešiť," povedal Kaliňák po príchode do centrály Smeru-SD, kde sa schádza užšie vedenie strany. Krajskí šéfovia budú rokovať aj o príprave snemu. Ani podľa poslanca Jána Podmanického nebude na sneme téma výmeny Roberta Fica. Dúfa, že Fico predsedom zostane.

Poslanec Smeru-SD a exminister kultúry Marek Maďarič pred pár dňami povedal, že situácia v strane Smer-SD prirodzene speje do okamihu, keď sa môže stať aktuálna otázka, či bude Fico obhajovať predsednícky post, alebo nie. Nepovedal, či by sa mal premiér Peter Pellegrini pokúsiť vymeniť na čele strany Fica. On sám o tento post nemá záujem. Pellegrini tiež hovoril, že túto ambíciu nemá.

"V hlavách členov strany Smer-SD by nemalo byť tabu aj o takýchto variantách uvažovať," poznamenal. Podľa Maďariča vzniká situácia, ktorá môže byť pre také niečo prajná. Poukázal na rozdelenie funkcií predsedu strany a vlády, ako aj na nárast dôveryhodnosti Pellegriniho po tom, čo sa stal premiérom. "Do istej miery to môže ovplyvňovať uvažovanie členov strany Smer-SD aj samotný vnútorný život Smeru-SD," myslí si Maďarič. Dodal, že v súčasnosti je však Fico naďalej pevne na čele Smeru-SD.

 

Snem bude mať strana vo štvrtok v účelovom zariadení Národnej rady (NR) SR v Častej - Papierničke. Program z pozvánky nie je známy. Predseda Smeru-SD nedávno snem avizoval a hovoril, že na ňom bude strana riešiť aj nový štýl riadenia. Koalícia pripravuje aj ďalší sociálny balíček, reč by teda na pracovnom sneme mohla byť aj o ňom.

Viac k téme:
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Natasha bola prakticky mŕtva, keď sa jej narodila dcérka.
Foto
Žena ZOMRELA tesne pred termínom pôrodu: Maličká ako zázrakom prežila! Potom prišiel obrovský ŠOK
Bojový dron
143 ruských dronov spustilo rozsiahly útok: Juh Ukrajiny pohltili plamene
Prešporský bál plný známych tvárí.
Foto
Prešporský bál: Dolinková ako víla, Sklovská žiarila a AHA na Šarköziovú s dcérou! Ako sestry
Polícia SR
Záhadný nález: Polícia našla TELO uhorenej ženy († 65) v dome, ktorý NEHOREL
Isaac Newton
Znepokojivá PREDPOVEĎ Isaaca Newtona: Svet, ako ho poznáme, má skončiť v TENTO rok!
Dávid spolupracoval aj s Kalim.
Foto
Hudobník Dávid Bílek začínal na ULICI: Koľko si hraním pod holým nebol zarobil?!
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová
Veľké odhalenie Petry Vlhovej: Nebudem klamať, ale...
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu (vľavo) a americký prezident Donald Trump.
Trump zrušil zákaz svojho predchodcu, ktorý chcel chrániť ľudí: Americká zásielka bômb dorazila
Ilustračné foto
Nízke teploty zachráni SLNKO: Takéto počasie nás najbližšie čaká
Prezident Českého zväzu ľadového hokeja (ČSLH) Alois Hadamczik
Strach o šéfa českého hokeja: Odviezla ho sanitka!
Swimming pool from underwater.
Váš Tip
Rekonštrukcia bazéna v Humennom pokračuje: Mesto získalo vyše pol milióna, to nestačí!
Všetci veria, že si v Jasnej v tejto sezóne užijú takúto lyžovačku.
Jarné prázdniny na snehu? Jasná je na vás pripravená: Kilometre zjazdoviek a nielen to!