Tiež ide o smerovanie k znalostnej, environmentálne udržateľnej a obehovej ekonomike pri demografických zmenách a meniacom sa globálnom prostredí, témou sú i udržateľné sídla, regióny a krajina v kontexte zmeny klímy. O prioritách do roku 2030 by mala v máji rozhodovať Rada vlády pre Agendu 2030 pre udržateľný rozvoj.
"Mojou snahou bude kontinuálne nadviazať na rozbehnuté aktivity a procesy môjho predchodcu, ide o mimoriadne dôležitú agendu," povedal Raši. K pokračovaniu aktivít v oblasti Agendy 2030 uviedol, že "schválením priorít vládou a ich júlovým predstavením v OSN sa naša práca nekončí, skôr začína". Raši tvrdí, že má ambíciu pretaviť tieto priority do plnohodnotnej stratégie rozvoja slovenskej spoločnosti, ktorú by vláda mohla schvaľovať približne na jar budúceho roka. "Pôjde o komplexný strategický dokument reflektujúci napríklad kvalitu života, životného prostredia alebo hodnotovú orientáciu našej krajiny," zdôraznil.
Na obsahovej náplni priorít sa podieľala aj neštátna sféra ako reprezentanti neziskových organizácií, akademickej obce, samospráv či záujmových združení. Priority vychádzajú zo 17 cieľov udržateľného rozvoja obsiahnutých v strategickom dokumente Agenda 2030 OSN pre udržateľný rozvoj. "Slovensko si vybralo cestu združenia viacerých cieľov do menšieho počtu národných priorít, relevantných pre našu krajinu, a v júli 2018 ich bude prezentovať na Politickom fóre na vysokej úrovni OSN v New Yorku," dodal Raši.