V rámci piatkového stretnutia ministrov zahraničných vecí členských štátov NATO v Bruseli to podľa agentúry DPA uviedol nový minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo.
"Nijaké rozhodnutie nepadlo. Ak z tej dohody však nebudú odstránené nedostatky či chyby", je nepravdepodobné, že ju Spojené štáty nevypovedajú, uviedol v Bruseli americký minister zahraničných vecí, ktorý sa svojej funkcie ujal vo štvrtok.
Irán a šesť mocností - Británia, Čína, Francúzsko, Nemecko, Rusko a USA - dospeli 14. júla 2015 k dohode o jadrovom programe Teheránu, čím zavŕšili viac než desaťročie rokovaní na túto tému. Na jej základe boli zrušené sankcie OSN, EÚ a USA voči islamskej republike výmenou za to, že Irán dlhodobo obmedzí svoj nukleárny program, ktorý bol podľa Západu zameraný na získanie jadrových zbraní.
Trump dohodu s Iránom dlhodobo kritizuje a žiada, aby zohľadňovala aj iránsky program vývoja balistických rakiet či destabilizujúcu úlohu, ktorú islamská republika zohráva v oblasti Blízkeho východu. Otvoreným kritikom dohody je aj Pompeo.