V sobotnej diskusnej relácii TA3 V Politike to uviedla podpredsedníčka SaS Jana Kiššová. Presvedčená je o tom, že súčasná vláda pripravuje sociálne balíčky neodborne a opatrenia sú zavádzané len v prospech vybraných skupín ľudí, nie plošne.
"Dnes na Slovensku je dopyt po spravodlivosti. Je dopyt po tom, aby sme odstránili korupciu, aby sme odstránili mafiu z každodenného života. Rozhodne si myslím, že dnes je dopyt po niečom inom ako po sociálnych balíčkoch," uviedla Kiššová.
Opatrenia v rámci sociálneho balíčka sa podľa nej nedotknú ľudí plošne. "Robia to veľmi nesprávne, robia to selektívne pre určité skupiny ľudí, nie pre všetkých a robia to aj spôsobom, ktorý do budúcnosti môže byť ekonomicky neudržateľný, na čo upozorňujú aj odborníci, napríklad Rada pre rozpočtovú zodpovednosť," upozornila v súvislosti s koalíciou Kiššová. V dobrých časoch by sa vláda mala podľa nej správať inak. "Mala by plošne znížiť dane a odvody, nemala by zavádzať len také opatrenia, ktoré prospejú len niektorým skupinám ľudí," tvrdí Kiššová, ktorá označuje sociálny balíček za akúsi náplasť, aby sa prekryli aktuálne problémy vlády napríklad s korupciou. Problém vidí aj v neodbornosti sociálneho balíčka. Navyše niektoré opatrenia nie je možné podľa nej v praxi vykonať. Myslela tým napríklad zrušenie DPH na niektorý sortiment dojčenských potrieb. "Sú nejaké pravidlá v rámci Európskej únie, ktoré nedovoľujú dať na niečo nulovú DPH. Teda buď si to nezistili, alebo je to len súťaž medzi koaličnými partnermi, kto dá na papier viac opatrení. Nemajú preverené, či tie balíčky, ktoré navrhujú, či sú opatrenia vôbec reálne," hovorí Kiššová.
Doplnila, že v záujme SaS je, aby ľudia zarábali viac a mali lepší život. "My hovoríme, že sa veci dajú robiť inak, spravodlivejšie pre všetkých plošne a nie s negatívnymi dopadmi, ktoré spôsobia ďaleko väčšie problémy," uviedla Kiššová.