Život starým fotkám vdýchol Gavin Wieszal z Buffala. Každý portrét má 50 jednotlivých vrstiev farieb.
„Vyfarbenie“ jedného portrétu trvalo v priemere 1-2 hodiny. Vďaka dobrému nápadu a šikovnosti tohto muža tak mafiáni, ako sú Al Capone, Vito Genovese, Lucky Luciano a ďalší, dostali farebnú podobu.
John Dillinger († 31)
Preslávil sa ako výborný lupič. Vykradol 24 bánk. Pri lúpeži sa predstavil a pri prepúšťaní rukojemníkom podal ruku. Je považovaný za „dobráka“, pretože okrem jedného policajta nikdy nikoho nezabil. Počas svojho života si dal urobiť plastickú operáciu a kyselinou si odstránil línie na prstoch, aby ho nechytili. Osudným sa mu stal jeden policajný zásah, kde ho pri lúpeži chytili a zabili. V Nashville má svoje múzeum.
Giuseppe Antonio Doto († 69)
Joe Adonis dbal o svoj vzhľad z čoho pramení jeho prezývka Adonis – grécky boh krásy. Bol dôležitým účastníkom pri tvorbe moderných zločineckých rodín Cosa Nostra. Spoločne s Luckym Lucianom zbohatol na pašovaní alkoholu počas prohibície. V 30. a 40. rokoch sa z neho stal najmocnejší a najobávanejší mafián v USA – mal pod palcom Broadway a centrálny Manhattan. Mal kontakty s policajtami i politikmi. Neskôr sa venoval aj distribúcii cigariet a prevádzkovaniu kasín. Zomrel v nemocnici pár dní po tom, čo v roku 1971 pri výsluchu dostal infarkt.
Al Capone († 48)
Jeden z najznámejších mafiánov. Najviac sa preslávil za prohibičnej éry v Chicagu. Zabil niekoľko desiatok ľudí a nariadil zabitie stoviek ďalších. Najznámejšia udalosť je tzv. Valentínsky masaker v roku 1929, keď mal dať popraviť svojho nepriateľa Georgea Morana. Ten však zmeškal svoju popravu, no zabitých bolo jeho 7 mužov. Napriek svojim krvilačným výčinom ho považovali za moderného Robina Hooda – pomáhal chudobným, nechával vysoké prepitné, rozdával teplé oblečenie a uhlie na kúrenie počas studených zím a vytvoril prvé polievkové kuchyne pre ľudí bez domova.