Voličom v ňom sľubuje sociálnu spravodlivosť, silnú ekonomiku, "viac demokracie", posilnenie postavenia Turecka na medzinárodnej scéne a avizuje aj nové vojenské operácie pozdĺž hraníc.
Erdogan vyhlásil, že vďaka prezidentskému vládnemu systému sa zvýšia príjmy štátu, čo následne povedie k zmenšovaniu rozdielov medzi príjmovými skupinami obyvateľstva.
"Turecko sa stáva vo svete dôležitým hráčom a bude globálnym hráčom, vedúcou silou," povedal Erdogan, pričom poukázal na to, že práve júnové voľby budú "míľnikom" pre "silné Turecko".
Na druhej strane Erdogan prisľúbil, že Turecko bude pokračovať v snahe o vstup do Európskej únie. Dodal, že Turecko sa tohto cieľa nikdy nevzdalo.
Turecko začalo rokovania o pristúpení k EÚ v roku 2005, 18 rokov po podaní žiadosti. Rokovania spomaľovalo viacero faktorov, šlo najmä o otázku Cypru a odpor Nemecka a Francúzska voči členstvu Turecka. Od roku 2016 sú rozhovory o členstve Turecka v EÚ prerušené.
Predčasné prezidentské a parlamentné voľby v Turecku sa konajú viac ako rok pred svojím riadnym termínom. Po voľbách začne v Turecku platiť nový mocenský systém, ktorým sa de facto zruší funkcia predsedu vlády a väčšina právomocí sa dostane do rúk prezidenta.