Príbytok je postavený čisto z prírodných materiálov, ktoré sú ľahko dostupné v tejto oblasti. „Spodok je z kameňov, potom sú tam drevené stĺpy. Steny sú urobené z prútov liesky, omietka je hlinená a strecha zo slamy, ktorú máme z hrušovských slávností. Naspodku je raž a navrchu pšenica,“ uviedol Jakub s tým, že na stavbe nepoužili žiadne klince, všetko je prichytené len drevom, kožou alebo prírodnými vláknami.
„Kelti mali v strede ohnisko a dym išiel hore cez celú miestnosť. Navrchu bola palica s takou akoby čapicou, a keď pršalo, prikryli ňou vrch,“ doplnil s tým, že Kelti mali v obydlí dve podlažia - na spodnom boli zvieratá a na vrchnom ľudia. Lišovská keltská stavba je vyzdobená aj drevenými hlavami, ktoré vyrezali študenti z Anglicka a predstavujú lesných mužov. Tento rok by v nej chceli ešte dobudovať druhé podlažie či ohnisko.
Keltské okrúhle obydlie v Lišove má priemer päť metrov a výšku sedem metrov. Je ukážkou života Keltov v Európe spred 3. storočia p. n. l. až po 3 storočie n. l. „Netvrdíme, že presne takáto istá stavba tu niekedy stála, ale je to replika z poznatkov, ktoré sa nám podarilo získať z viacerých krajín,“ vysvetlil Dvorský s tým, že sa rozhodli vybudovať okrúhle obydlie, pretože takto získali viac miesta. Na jeho výstavbe sa v rokoch 2016 a 2017, najmä v letných mesiacoch, podieľali aj dobrovoľníci z partnerských organizácií z Anglicka, Nemecka, Rumunska či Cypru.