Hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár totiž pre TASR uviedla, že predmetom poludňajšieho rokovania šéfov SNS a Mosta-Híd Andreja Danka a Bélu Bugára, na ktorom boli aj Ondrejcsák a minister obrany Peter Gajdoš (SNS), nebol Ondrejcsákov odchod. Danko ani Bugár po stretnutí medzi čakajúcich novinárov neprišli.
Na Onrejcsákovo odvolanie v sobotu (12.5.) Most-Híd vyzval podpredseda SNS Anton Hrnko. Dôvodom bol Ondrejcsákov rozhovor pre denník Sme, v ktorom kritizoval SNS za pôsobenie na ministerstve obrany. SNS ho zároveň vyzvala, aby zverejnil všetky priame aj nepriame príjmy za prednášky a publikačnú činnosť od zbrojárskych lobistov.
Bugár krátko na to pre TASR povedal, že dotknutý rozhovor Ondrejcsáka pre denník skutočne vyznieva tak, že štátny tajomník útočí na koaličného partnera. "Ak má pán Ondrejcsák problém, má to riešiť vo vnútri a so svojím nadriadeným, teda ministrom obrany, a nie so SNS. Akoby sa cítil náš minister napríklad na doprave, keby na neho takto útočil štátny tajomník za SNS?" pýtal sa Bugár.
Neskôr Most-Híd zverejnil stanovisko, v ktorom hovoril o potrebe korektnej komunikácie v koalícii. "Korektná a efektívna komunikácia má svoje pravidlá. My sa nimi riadime a to isté očakávame aj od svojich koaličných partnerov. Róbert Ondrejcsák dlhodobo kritizuje zúžený priestor na prácu na ministerstve obrany nielen v súvislosti s medializovanými tendrami. Jeho argumenty si vypočujeme na straníckej pôde. Predseda strany Béla Bugár bude iniciovať stretnutie s predsedom SNS a namiesto odkazov cez médiá bude hľadať vhodný priestor na výmenu názorov na pôde Koaličnej rady," uzavrela strana.