V hlavnom meste bude 90 dokovacích staníc a 750 smart bicyklov. Na tlačovej besede k systému Slovnaft BAjk to uviedol primátor Ivo Nesrovnal s tým, že náklady mesta boli pol milióna eur a spoločnosti Slovnaft 1,5 milióna eur. Skúška systému potrvá podľa neho 2 mesiace s cenou pre jedného používateľa 12 eur/2 mesiace. Stály cenník bude známy po skúšobnom režime. "Bratislava má veľmi dobré podmienky pre cyklodopravu. Začíname v štyroch mestských častiach a očakávam veľký záujem," povedal pre TASR a dodal, že mesto urobí informačnú kampaň, pretože to bude nóvum v bratislavských uliciach. Bratislavský bikesharing bude najväčším projektom tohto druhu v SR, konštatoval.
Ako informoval riaditeľ podnikovej a marketingovej komunikácie spoločnosti Anton Molnár, montáž dokovacích staníc na území mesta bude počas mája a júna. "V druhej polovici júna začleníme aj bicykle," priblížil proces. Podľa výsledkov výskumu, záujem o bikesharing by malo mať približne 25.000 Bratislavčanov. Generálny riaditeľ firmy Gabriel Szabó uviedol, že s prevádzkovaním systému majú skúsenosti z hlavného mesta Maďarska - Budapešti.
Hlavné mesto informovalo, že prostredníctvom 10 smart staníc bude možné požičať si bicykel. Klasické dokovacie stanice v počte 80 kusov nainštalujú mesto Bratislava a Slovnaft v štyroch najľudnatejších mestských častiach - v Petržalke, Starom Meste, Novom Meste a Ružinove. Nesrovnal v tejto súvislosti ocenil spoluprácu so starostami týchto mestských častí a Cyklokoalíciu, ktorá v minulosti otvorila tému bikesharingu. Stanice budú vo vzdialenosti 300 až 500 m metrov jedna od druhej.
Smart bicykle pre Bratislavu majú špeciálny hliníkový rám, v kolesách je kvapalina, majú zabudovaný počítač, aj GPS, ktorým bude bicykel monitorovaný.