Informoval o tom portál Sme s tým, že polícia jej mala podľa denníka odobrať mobil aj so SIM kartou. "Išla som v dobrej viere ako svedok. Nie ako podozrivá. Svedkom sa, myslím, telefóny nezabavujú," napísala v stredu na sociálnej sieti Holcová.
"Bol to osemhodinový vyčerpávajúci výsluch. Poriadne mi nevysvetlili, prečo ten telefón potrebujú,“ povedala pre Aktuality.sk. Telefón si od nej vyšetrovatelia vyžiadali zhruba po štyroch hodinách výsluchu. "Odmietla som ho vydať, tak mi ukázali pripravený ‚Príkaz na uchovanie a vydanie počítačových údajov‘. Ten podpísal prokurátor úradu špeciálnej prokuratúry,“ priblížila Holcová s tým, že ju vyšetrovatelia upozornili, že ak nebude spolupracovať, môžu jej dať pokutu až do výšky 1650 eur a telefón jej aj tak odobrať.
Podľa vyjadrenia prokuratúry však novinárka s odobratím mobilu súhlasila. "Po tom, ako bol príkaz doručený dotknutej osobe, ktorá s takýmto úkonom súhlasila, počas úkonov smerujúcich k realizácii vyhotovenia požadovanej kópie časti údajov, dotknutá osoba výslovne prehlásila, že dobrovoľne vydáva mobilný telefón pre potreby trestného konania," uviedla v stredu pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.
Má to byť zrejmé zo zápisnice, ktorá bola podpísaná všetkými prítomnými osobami. "Zdôrazňujeme, že cieľom získania časti komunikácie bolo výhradne získanie objektívnych dôkazov, ktoré môžu napomôcť pri vyšetrovaní predmetného trestného činu, a nie porušenie práv novinárky. Vyšetrovací tím robí naďalej všetko pre dosiahnutie hlavného cieľa trestného konania, a tým je odhalenie a potrestanie páchateľov úkladnej vraždy," uviedla na záver hovorkyňa ÚŠP.