Ten zúril, pretože muži zákona sa neunúvali ho o svojich krokoch ani informovať. Pritom je to prokuratúra, ktorá vydáva návrh na vzatie do väzby. Janíček čelí obvineniu z trestného činu ohovárania. Verejne roky tvrdí, že súčasná štátna tajomníčka Monika Jankovská (47) ho ešte ako sudkyňa poslala za vymyslený trestný čin do chládku a zobrala za to 3 000 000 korún (99-tisíc €).
Janíček hovorí, že Jankovská takto dopomohla ovládnuť mafiánskej skupine čongrádyovcov jeho bar Fatima. „Mám sa lepšie, keď dýcham čerstvý vzduch. Prokurátor im to nepovolil. Sú tam aj čestní ľudia,“ povedal po prepustení pre Nový Čas Janíček, ktorý si v cele posedel desať hodín. Trenčianska polícia sa až do skončenia vyšetrovania odmietla k Janíčkovmu zadržaniu vyjadriť. Ani nevysvetlila, prečo by mal Janíček čakať vo väzbe na rozhodnutie, či niekoho ohováral.
Postup polície sa však nepáčil prokuratúre. „Bola to akcia bez vedomia prokuratúry, policajti spísali aj návrh na väzbu,“ povedal nám zdroj z prostredia prokuratúry. „Vyšetrovateľ zadržal ako obvineného Ondeja J. bez vedomia a súhlasu prokuratúry. Umožňuje mu to však Trestný poriadok. Prokurátor po preskúmaní spisu dospel k záveru, že podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby z uvedených dôvodov nie je dôvodný,“ povedal hovorca Krajskej prokuratúry v Trenčíne Marián Sipavý. Samotná Jankovská Janíčkove slová vyvracia. „Útoky na moju osobu zo strany viackrát odsúdeného a obžalovaného zločinca Janíčka trvajú od roku 2013. Podala som trestné oznámenie na viaceré osoby, ktoré nebudem konkretizovať, aby som nemarila prácu orgánov činných v trestnom konaní,“ vyhlásila Jankovská.
Zneužili právomoci
Ján Kanaba, advokát
- Do CPZ môže policajt zobrať kohokoľvek, ale je otázka, či je to dôvodné. Vyzerá to, ako vyložené zneužitie právomocí verejného činiteľa a poškodený môže podať sťažnosť.