Americké ministerstvo zahraničných vecí predtým oznámilo, že americký tím pricestoval do dediny Pchanmundžom, ktorá sa nachádza na hranici v demilitarizovanej zóne oddeľujúcej Severnú a Južnú Kóreu. Skupinu určenú na pracovné rozhovory so Severnou Kóreou (KĽDR) viedol Sung Kim, bývalý americký veľvyslanec v Južnej Kórei a niekdajší vyjednávač v rokovaniach o jadrovom programe KĽDR.
Trump minulý štvrtok oznámil, že ruší pripravovaný summit s Kim Čong-unom, plánovaný na 12. júna v Singapure. Krátko na to však uviedol, že stretnutie by sa predsa len mohlo konať. Jeho tvít z nedeľňajšieho popoludnia, v ktorom pochválil KĽDR, je podľa AP najnovším signálom, že jeho výhrady ohľadom postoja Severnej Kórey k summitu boli rozptýlené.
"Náš tím zo Spojených štátov dorazil do Severnej Kórey, aby pripravoval summit medzi Kim Čong-unom a mnou," napísal Trump. "Skutočne si myslím, že Severná Kórea má vynikajúci potenciál a bude jedného dňa skvelou ekonomickou a finančnou krajinou. Kim Čong-un so mnou v tomto súhlasí. Stane sa to!" V sobotu sa juhokórejský prezident Mun Če-in a severokórejský vodca Kim Čong-un stretli na rozhovoroch na severnej strane pohraničnej dediny Pchanmundžom. Táto ich prekvapivá schôdzka bola už druhou v priebehu mesiaca. Kim na nej podľa Mun Če-ina znovu potvrdil ochotu vzdať sa jadrových zbraní a absolvovať summit s Trumpom.