Šéfka zahraničnej politiky EÚ Federica Mogheriniová v utorkovom vyhlásení uviedla, že "tento summit bol kľúčovým a nutným krokom, aby sa mohlo ďalej stavať na pozitívnom vývoji, ktorý už nastal v medzikórejských vzťahoch".
Mogheriniová sa poďakovala predovšetkým juhokórejskému prezidentovi Mun Če-inovi za to, že stál v čele celého vývoja situácie. Politička zdôraznila, že konečným cieľom je stále "úplná, overiteľná a nezvratná denuklearizácia". Podľa jej slov vyhlásenie lídrov na summite v Singapure "dáva jasný signál, že tento cieľ je možné dosiahnuť".
Severoatlantická aliancia takisto víta "historické" stretnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokórejského vodcu Kim Čong-una. V utorok to uviedol generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Poznamenal, že aliancia "silne podporuje" snahy o odstránenie jadrových zbraní z Kórejského polostrova. "Kórejský polostrov bez jadrových zbraní prispeje k bezpečnosti spojencov NATO a našich partnerov v regióne a k bezpečnosti celého medzinárodného spoločenstva," uviedol podľa agentúry DPA Stoltenberg.
Trump a Kim sa na utorňajšom historickom summite v Singapure dohodli, že Spojené štáty a KĽDR nadviažu "nové" vzťahy. V spoločnom vyhlásení oboch predstaviteľov sa uvádza, že KĽDR bude pracovať na úplnej denuklearizácii a USA jej za to poskytnú bezpečnostné záruky. Spojené štáty a KĽDR sa tiež zaviazali, že spoločne vyvinú úsilie na zabezpečenie trvalého mieru na Kórejskom polostrove.
Šéf OSN pred summitom obom lídrom napísal
Generálny tajomník OSN António Guterres nazval v utorok summit amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokórejského vodcu Kim Čong-una "dôležitým míľnikom" v snahe o nastolenie mieru. Zároveň vyzval na "úplnú a dokázateľnú denuklearizáciu Kórejského polostrova", informovala agentúra AP.
Hovorca OSN Stéphane Dujarric povedal, že generálny tajomník "všetky zainteresované strany vyzýva, aby využili túto významnú príležitosť". Dujarric dodal, že Guterres pred summitom obom lídrom napísal a v utorok zopakoval, že táto "(nová) cesta si bude vyžadovať spoluprácu, kompromis a spoločný záujem".
Guterres v pondelok novinárom povedal, že Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) a ďalšie organizácie patriace pod OSN sú pripravené pomôcť s overovaním prípadnej denuklearizácie v Severnej Kórei, ak o to OSN požiadajú. Dodal však, že o jej pomoc musia požiadať zúčastnené strany.