Podľa agentúry AP zomreli aj obaja policajti, ktorí mu boli pridelení na ochranu - jeden na mieste útoku, druhý neskôr v nemocnici. K útoku sa nikto neprihlásil, polícia z činu podozrieva separatistov.
Bukharí viedol tri denníky a jeden týždenník. Pri odchode z redakcie anglicky písaného listu Rising Kasmir na neho pri jeho aute začali strieľať neznámi ozbrojenci na motocykli. "Keď odchádzal z kancelárie, vždy som ho sprevádzal k vozidlu. Aj dnes som išiel s ním, ale v polovici cesty som sa zastavil, pretože mi niekto telefonoval. Po chvíli som počul intenzívnu streľbu. Rozbehol som sa k autu a tam som ho uvidel v kaluži krvi," opísal nešťastie nadriadený žurnalistu.
Zavraždený novinár bol zástancom mierového riešenia sporu, ktorý v spore o Kašmír vedú India a Pakistan. Spolu s diplomatmi a armádnymi generálmi oboch krajín sa veľakrát zúčastnil na mierových konferenciách. "Zastrašovanie, útoky, zatýkanie a cenzúra sú neoddeliteľnou súčasťou miestneho novinára," napísal Bukharí v roku 2016 v článku o neľahkom údele médií a novinárov v Kašmíre.
Prevažne moslimský Kašmír je rozdelený medzi Indiu a Pakistan, ale obe krajiny, vyzbrojené jadrovými zbraňami, si robia nárok na celú oblasť. Povstalci, ktorí bojujú proti indickej vláde od roku 1989, požadujú buď pripojenie k Pakistanu, či nezávislosť Kašmíru. India obviňuje Pakistan, že rebelov vyzbrojuje a tiež im poskytuje výcvik, čo Pakistan popiera.
Konflikt si vyžiadal takmer 70 000 životov. Tento rok v Kašmíre zomrelo v stretoch 130 ľudí.