Na obrade boli okrem Hawkingových príbuzných prítomní i britský astronaut Tim Peake, americký teoretický fyzik Kip Thorne či herec Benedict Cumberbatch, ktorý vedca stvárnil v dráme s názvom Hawking z produkcie televízie BBC.
Rodina svetoznámeho fyzika sa rozhodla účasť na obrade umožniť aj tisícke vyžrebovaných šťastlivcov. Záujemcovia o lístky sa mohli na webovej stránke, ktorú zriadila nadácia Stephena Hawkinga (SHF), prihlásiť do 15. mája.
Posledná rozlúčka s týmto vedcom, ktorý zomrel 14. marca vo veku 76 rokov, sa konala 31. marca v univerzitnom kostole v meste Cambridge, kde dlhodobo pôsobil. Jeho poslednú vedeckú štúdiu, ktorú napísal s belgickým fyzikom Thomasom Hertogom, nedávno publikovali v odbornom časopise Journal of High Energy Physics.
Hawking patril k najvýznamnejším svetovým odborníkom na gravitáciu a čierne diery. Následkom svojej choroby, amyotrofickej laterálnej sklerózy, bol väčšinu života odkázaný na invalidný vozík a komunikovanie prostredníctvom počítača. V roku 1988 vydal knihu s názvom Stručná história času, z ktorej sa predalo desať miliónov výtlačkov a ktorá bola preložená do 40 rozličných jazykov sveta.