Súhlasí, že poľnohospodárstvo potrebuje systémovú podporu. Poukázal na právne problémy, rozdrobenosť parciel či otázku ich užívania. Problém slovenského poľnohospodárstva označil za dlhodobý.
"Neviem čarovným prútikom zabezpečiť, aby sa všetky problémy vyriešili. Je ale dobré, že sa o týchto problémoch diskutuje," poznamenal s tým, že opatrenia sa robia. Poukázal napríklad aj na presadenie ústavnej ochrany pôdy. "Musíme napríklad nájsť oveľa väčšie zdroje na zelenú naftu. Vážna otázka bude aj postoj štátu k obchodným reťazcom," uviedol Danko, pričom narážal na slovenské výrobky v reťazcoch. "Treba väčšiu podporu," myslí si Danko.
Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v súvislosti s protestom farmárov uviedol, že existuje špeciálny tím zložený z policajtov a prokurátorov, ktorý ide preveriť všetky problémy avizované zo strany poľnohospodárov. "Som rád, že budeme mať na stole inventúru a budeme vedieť, ktorý článok zlyhal, či to bola polícia, prokuratúra či súdy. Nie všetko je v rukách samotného ministra pôdohospodárstva," zdôraznil Pellegrini. Odmieta však paušalizovať situáciu v agrorezorte a tvrdiť, že je tam všetko zle.
Zároveň ho ale zaujíma, kam v niektorých prípadoch dotácie skutočne tečú. "Čo sú to za firmy, akú výmeru obhospodarujú, koľko berú, ale aj koľko ľudí zamestnávajú, aké majú tržby a či vôbec niečo vyrábajú," vysvetlil premiér. Podľa šéfa vládneho kabinetu môžeme byť nemilo prekvapení, koľko firiem dotácie iba poberá a nič neprodukuje.
Prezident SR Andrej Kiska poukázal, že na Slovensku je v poľnohospodárstve zamestnaných veľmi málo ľudí na to, že sme rurálna krajina. "Máme na vidieku veľa ľudí a nevieme im v poľnohospodárstve vytvoriť prácu. Toto je dlhodobý problém, ktorý spôsobuje, že u nás na vidieku sa nežije ľahko," povedal v diskusii. Podľa prezidenta treba v agrorezorte urobiť poriadok. Trvá na tom, že právo má platiť aj na vidieku, že treba usporiadať vzťahy k pozemkom a zamedziť špekuláciám a tiež dávať peniaze tým, ktorí to potrebujú.