Nález je najstaršou doteraz objavenou keramickou dielňou z čias Starej ríše, zlatej éry budovania pyramíd. Podľa ministerstva pre pamiatky dielňa fungovala v období štvrtej dynastie, teda v rokoch 2613 do 2494 pred naším letopočtom. Na mieste archeológovia objavili napríklad vápencový hrnčiarsky kruh na dutom podstavci. Generálny tajomník egyptskej najvyššej rady pre pamiatky Mustafa Vaziri označil nález za neobvyklý a uviedol, že napovedá viac o tom, akú úlohu hrala keramika v bežnom živote.
V pobrežnom meste Alexandria medzitým archeológovia otvorili 2000 rokov starý žulový sarkofág, ktorého objavenie bolo oznámené začiatkom mesiaca. O jeho obsahu tak médiá doteraz špekulovali. Vaziri však uviedol, že v ňom boli iba kostrové ostatky a odpadová voda. Sarkofág vážiaci 30 ton podľa neho pravdepodobne patril zámožnej rodine z obdobia dynastie Ptolemaiovcov.
Egypt dúfa, že nové archeologické nálezy posilnia cestovný ruch. Od zvrhnutia niekdajšieho prezidenta Husního Mubaraka v roku 2011 totiž turistika značne utrpela, predovšetkým kvôli násilnostiam. Cestovný ruch tvorí významnú časť egyptskej ekonomiky.