O výlete na anektovaný polostrov hovoril ako o súkromnej ceste, no jeho návštevu si všimli ruské médiá, ktoré ho jasne označujú ako poslanca SR. Marček sa dokonca na rokovaní stretol aj s tzv. krymským premiérom Sergejom Aksionovom, s ktorým rokoval o spolupráci.
Slovensko oficiálne Krym neuznáva ako časť Ruska. EÚ spolu s USA uvrhla na viacerých predstaviteľov sankcie. Na takomto zozname je premiér Aksionov, s ktorým sedel Marček za jedným stolom. Fotografiami z rokovania sa pochválilo ruské ministerstvo zahraničných vecí na Kryme.
Vedľa Marčeka, ktorý bol titulovaný ako poslanec, sedel bývalý šéf rozviedky SIS Igor Cibula. Toho označili za „poradcu premiéra SR“, čo Peter Pellegrini včera poprel. Ruský denník Izvestija však informoval, že výsledkom stretnutia má byť vytvorenie Európsko-Krymskej obchodnej komory v Bratislave, pričom dohodu podpísal práve Marček. Voči jeho ceste sa ozval koaličný Most, rezort zahraničia aj ukrajinský veľvyslanec Jurij Muška.
Nechal sa zneužiť
Alexander Duleba, šéf SFPA
Vytvorenie obchodnej komory je veľký nezmysel, keďže od júna 2014 platia ekonomické sankcie EÚ voči územiu okupovanému Krymu. Tie hovoria, že do EÚ sa nemôžu dovážať žiadne tovary z tohto územia. Poslanec Marček sa nechal zneužiť na ciele ruskej propagandy voči Slovensku.