Nové sankcie boli podľa tlačovej agentúry AP uvalené na jedného z predstaviteľov severokórejskej Banky zahraničného obchodu, ktorý pôsobí v Moskve, ako aj na podnik spojený s touto bankou, uvádzaný pod názvom Korea Ungum Corporation. Na sankčnom zozname pribudli aj čínska spoločnosť Dandong Zhongsheng Industry and Trade Co. a ruská komerčná banka Agrosojuz, keďže podľa Washingtonu vykonávajú činnosť v prospech uvedenej severokórejskej banky.
Spojené štáty zároveň požiadali Bezpečnostnú radu OSN, aby takisto zaviedla sankcie voči týmto subjektom.
"Naše sankcie zostanú v platnosti, kým nedosiahneme konečnú, plne overenú denuklearizáciu Severnej Kórey," zdôraznil vo svojom vyhlásení americký minister financií Steven Mnuchin. Jeho rezort v tejto súvislosti upozornil, že Rusko by malo v súlade s príslušnou rezolúciou Bezpečnostnej rady OSN z roku 2016 vyhostiť dvoch Severokórejčanov, ktorí pracujú v Moskve pre severokórejskú Banku zahraničného obchodu.
Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo medzitým počas návštevy Singapuru povedal, že denuklearizácia bude prebiehať podľa časového plánu stanoveného samotným Pchjongjangom.
"Konečný časový plán denuklearizácie stanoví prinajmenšom sčasti predseda Kim. Rozhodnutie je na ňom," povedal Pompeo v rozhovore pre televíznu stanicu Channel News Asia.