V rozhovore pre agentúru Reuters Trump, ktorý sa s Kimom stretol v júni na prelomovom summite v Singapure, tiež uviedol, že je presvedčený, že KĽDR podnikla konkrétne kroky, ktoré povedú k denuklearizácii Kórejského polostrova.
Na otázku, či je na obzore ďalšie stretnutie s Kimom, Trump odpovedal: "Je to nanajvýš pravdepodobné, ale nebudem to komentovať." Šéf Bieleho domu tiež povedal, že v Severnej Kórei sa v súčasnosti "deje veľké množstvo dobrých vecí", zároveň však kritizoval Čínu, že jej pomoc pri riešení situácie na Kórejskom polostrove nie je taká výdatná ako v minulosti, čo Trump pripisuje obchodnému sporu Pekingu s Washingtonom.
Na summite v Singapure, ktorý sa uskutočnil 12. júna, sa Trump a Kim Čong-un dohodli, že budú za bližšie nešpecifikovaných podmienok spolupracovať na likvidácii jadrových zbraní na Kórejskom polostrove. Americký prezident označil singapurský summit za úspech a zašiel až tak ďaleko, že vyhlásil, že Severná Kórea už nepredstavuje jadrovú hrozbu.
Zmiernenie napätia na Kórejskom polostrove pripísal Trump "úžasnej chémii", ktorá medzi ním a Kimom vznikla. "Ja mám rád jeho. A on má rád mňa. Nijaké balistické rakety nelietajú, všade je veľké ticho... Mám s predsedom Kimom veľmi dobrý osobný vzťah a myslím, že to je základ všetkého," povedal pre Reuters americký prezident.
Severná Kórea v súlade s deklaráciou z júnového summitu v Singapure prisľúbila, že bude "pracovať na úplnej denuklearizácii Kórejského polostrova" výmenou za bezpečnostné záruky zo strany Spojených štátov. Trump však v júli pripustil, že neexistuje žiadny časový rámec, ktorý by určoval, dokedy sa majú Severokórejčania zbaviť svojich jadrových zbraní.