Časť zárobkov zhltli dane, časť letenky a platy pre realizačný tím a časť im zostala. A hoci už rakety dávnejšie zavesili na klinec a od starobného dôchodku ich delia povedzme dve desaťročia, výplatné termíny sa im predsa len blížia. Hantuchová (35), Nagyová (39), Habšudová (45) a spol. by mali dostávať tzv. tenisovú penziu od 51 rokov veku a napríklad Hrbatý (40) a Kučera (44) od 49 rokov.
Nejde síce o nejaké veľké peniaze, ale aj tie určite potešia. „Momentálne ide o povedzme tristo až štyristo dolárov,“ vysvetlil pre Nový Čas bývalý 12. hráč sveta Dominik Hrbatý. Keďže Dominik a ostatní spomínaní hráči patrili medzi najlepších na svete, tak sa o nich tenisová organizácia viac-menej postará i po kariére.
Kritériá pre udelenie penzie sú u WTA a ATP podobné. „My to máme od 49 rokov, ženy asi od 51,“ súhlasne pokýval hlavou nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu a pokračoval: „Ide o hráčov, ktorí boli v rebríčku do 125. miesta asi päť rokov. Ročne musia odohrať desať turnajov v hlavnej súťaži, grandslamy sa nepočítajú, ani kvalifikácie. Manažéri v ATP sa ale v poslednom čase vymenili, tým starým sa nedarilo dobre investovať, teraz hodnota toho fondu mierne stúpa. Na výšku dôchodku majú vzorce.“
Zaujímavé je, že nejde o nejaké závratné sumy a v podstate je jedno, či ste vyhrali päť grandslamových turnajov, alebo ani jeden. „Taký Maroš Vajda alebo Sampras majú povedzme okolo štyri stovky, hráči, čo dosiahli omnoho menej, môžu o pár rokov mať omnoho viac. Bude záležať na tom, ako sa manažérom podarí investovať,“ uzavrel víťaz šiestich singlových turnajov na ATP Tour Dominik Hrbatý.