Podľa Británie ide o agentov ruskej vojenskej rozviedky GRU, ktorých britská prokuratúra v neprítomnosti obvinila zo sprisahania s úmyslom vraždy Skripaľovcov, z použitia a prechovávania nervovoparalytickej látky novičok a z ďalších trestných činov. Británia zverejnila mená podozrivých, ako aj ich fotografie.
Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová v relácii 60 minút, ktorú v noci na štvrtok odvysielala televízia Rossija 1, však upozornila na nezrovnalosti na spomínaných fotografiách.
Podľa nej screenshoty z bezpečnostných kamier zachytávajú podozrivých síce osve, ale na rovnakom pozadí a v rovnakom čase. Zacharovová preto špekulovala, že buď dátum a čas pridali na snímky dodatočne, "alebo sa (títo) príslušníci GRU naučili byť v rovnakom čase na dvoch rôznych fotografiách". "To už je trolling na úrovni Boha," dodala Zacharovová.
V rozhovore vyslovila predpoklad, že snímky mohli vzniknúť po prílete, preto podozriví museli mať britské vízum. Upozornila, že britské úrady pred vydaním takýchto víz zhromažďujú o žiadateľoch biometrické a iné údaje. Zacharovová okrem toho informovala, že ruské ministerstvo zahraničných vecí si v stredu, po zverejnení mien podozrivých Rusov, predvolalo britského veľvyslanca v Moskve Laurieho Bristowa a žiadalo okrem iného o poskytnutie odtlačkov prstov podozrivých Rusov.
Britská strana však túto žiadosť odmietla, podobne nie je ochotná poskytnúť ani čísla pasov, ich patronymá a iné osobné údaje. Podľa Zacharovovej Rusko teraz očakáva, že sa k týmto údajom bude môcť dostať cez Interpol. Hovorkyňa ruského rezortu diplomacie tiež pripomenula tvrdenie britskej strany, že má údaje o dátume, čase a čísle letu, ktorým podozriví údajne pricestovali do Británie. V súvislosti s tým Zacharovová vyjadrila údiv, že ich Británia ani po polroku neposkytla Rusku, aby mohlo v tejto záležitosti spustiť vlastné pátranie.
Zacharovová zároveň v mene Ruska uviedla, že aj napriek neústretovému prístupu Londýna je Moskva stále otvorená spolupráci s Britániou v prípade Skripaľ. Bývalý ruský špión Sergej Skripaľ a jeho dcéra Julija sa stali 4. marca v anglickom meste Salisbury terčom útoku, pri ktorom bola podľa tamojších vyšetrovateľov použitá nervovoparalytická látka novičok, vyvinutá v 70. a 80. rokoch v bývalom Sovietskom zväze. Skripaľovci útok prežili. Londýn pripísal zodpovednosť za túto otravu Moskve, ktorá to však rozhodne popiera.