Búrku, ktorá tiež uväznila stovky ľudí v ich domovoch a na mnohých miestach prerušila dopravu aj dodávky elektriny, sprevádzajú mimoriadne lejaky. Predovšetkým Severnú Karolínu, ale aj Západnú Virgíniu a Virgíniu, pritom to najhoršie ešte len čaká, v nasledujúcich dňoch tam hrozia ďalšie mohutné záplavy.
Podľa štatistík americkej Národnej poveternostnej služby (NWS) spadlo do nedele na pobreží Severnej Karolíny 86 centimetrov vody. Pol milióna ľudí je bez elektriny, do krytov sa uchýlilo hlavne v Severnej Karolíne okolo 15 000 Američanov. Hladiny riek v postihnutej oblasti stále stúpajú, niektoré toky dosahujú výšky okolo sedem metrov. Len v Severnej Karolíne sa do pomoci obyvateľom zatopených oblastí zapojilo 1 000 špecializovaných záchranárov, 36 vrtuľníkov a 200 lodí. Hlavnú podporu poskytuje armáda, ktorá na východ USA náhlivo povolala 13 500 vojakov. Do pondelkového rána miestneho času (poludnie SELČ) bolo do bezpečia prepravených 1 600 ohrozených ľudí a 300 zvierat.
Prvé odhady škôd po hurikáne hovoria o desiatich až šesťdesiatich miliardách dolárov. Hrozia tiež ekologické škody spôsobené prívalmi vody, ktoré môžu vyplaviť z priemyselných podnikov, vrátane chemických tovární, toxické látky. Z postihnutých regiónov sú hlásené prvé zatopené uhoľné bane a živočíšne farmy s nebezpečným odpadom. Úrady očakávajú, že dažde potrvajú ešte tento týždeň a spôsobia množstvo vyliatych vodných tokov z brehov, a to nielen v Severnej a Južnej Karolíne.
Úrady v Severnej Karolíne vyzvali obyvateľov, aby v tomto štáte vôbec nevyrážali na cesty. Mnoho ciest a diaľnic je neprejazdných, prímorské mesto Wilmington je kvôli zaplaveným komunikáciám odrezané od okolia. Zásoby vody a potravín do mesta prevážajú desiatky špeciálnych vojenských automobilov. Veľké obavy podľa agentúry AP vzbudzuje pomerne hustá sieť priehrad a vodných nádrží, ktorých hrádze sa môžu pretrhnúť. Ohrozených je takmer 1 500 umelých vodných plôch, 185 z nich je vo zvlášť zlom stave.